Hodnotenie: Manchester United – Wigan Athletic

46

Hodnotenie hráčov United po zápase 18. kola Barclays Premier League proti Wiganu.

Ešte v pokojnej sviatočnej nálade na 2. sviatok vianočný zavítal na Old Trafford súper z chvosta ligovej tabuľky, avšak v posledných kolách dokázal obrať o body Chelsea aj Liverpool – Wigan Athletic. Hráči United ho rozstrieľali v pomere 5-0 a delia sa o prvú priečku tabuľky so City.

Anders Lindegaard (7) – v bráne veľa práce nemal a keď mal, bol výborne postavený, z čoho rezultovala istota udržania lopty v jeho náručí. V rozohrávke taktiež pomáhal obrannej štvorici. Sebavedomý výkon.

Luis Antonio Valencia (8,5) – nastúpil na poste pravého krajného obrancu, ale miestami to vyzeralo, že hrá krídelníka. Nestihol sa jeden, či dva razy vrátiť, ale nemožno ho za to viniť, pretože do útoku odohral výborný zápas a nie je rodeným obrancom. Svoj gól si zaslúžil.

Michael Carrick (9) – svojim výkonom potvrdil slová manažéra o jeho narastajúcej forme, v zápase na mňa pôsobil ako rodený stopér a sem tam ho bolo vidieť aj v útočnej tretine. Deviatka mu ide za výkon hodný stredného obrancu, hoci je to záložník. Len tak ďalej.

Jonny Evans (6,5) – pohodlný výkon v defenzíve po boku Carricka bez výraznejších chýb. Vyslúžil si žltú kartu za zákrok na Gomeza, avšak kvôli zraneniu musel z ihriska už po prvom polčase. Škoda.

Patrice Evra (8) – mám pocit, že v tomto zápase dostal defenzívnejšie pokyny čomu sa nemožno čudovať, nakoľko obranná štvorka nastúpila iba s dvomi čistokrvnými obrancami vrátane Patricea. Dozadu nič nepokazil a práve po jeho prieniku do šestnástky súpera padol úvodný gól z kopačky Parka. V druhom polčase sa po stiahnutí Evansa z ihriska presunul na stopérsky post ku Carrickovi a spoľahlivo mu kryl chrbát.

Ji-sung Park (9) – naprosto vynikajúci výkon v prvom polčase, úvodný gól z jeho kopačky bola len taká čerešnička na torte. Mal som pocit, že bol všade, rozbehával obranu súpera. V druhom polčase sa na chvíľu odmlčal, ale potom sa zase nakopol a jeho snaha vyvrcholila vybojovaním pokutového kopu. Neúnavný hráč.

Darron Gibson (7) – v mojich očiach nevýrazný výkon, ale nič nepokazil, hral priemerného záložníka s defenzívnejším poňatím hry. Keď bolo treba pomôcť vzadu – vrátil sa, keď bolo treba vymyslieť vpredu – prišiel. Loptu posúval najmä na krídla.

Ryan Giggs (7) – nastúpil v strede zálohy, ako sa aj čakalo. Svoju technickú vyspelosť predviedol pri jasličkách súperovi a prehľad v hre pri pár pokusoch o vysunutie koncových hráčov. Pred šestnástkou súpera si dokázal vytvoriť miesto. Na ihrisku pôsobil sebavedomo vďaka dlhoročným skúsenostiam.

Nani (7) – priemerný výkon, nedostal sa až k toľkým streleckým pokusom, na koľko sme zvyknutí. Nehral sebecky a do kombinácie vždy dobrý.

Javier Hérnandez (5,5) – najslabší hráč United na ihrisku, prakticky neviditeľný počas celého zápasu, hoci pri pár centroch do pokutového územia stačil krok navyše. Snahu mu však nemožno uprieť.

Dimitar Berbatov (9,5) – prišiel, videl, zvíťazil. Podarilo sa mu vsietiť hat-trick, za ktorý si po mojom dlhom uvážení odnáša honor Muž zápasu. Výborne si nabiehal, prišiel si pre loptu, rozdal pár slušných prihrávok, dnes zatienil Chicharita. Skvelá orientácia v pokutovom území pri prvom góle, dobrá kopacia technika pri druhom a s pokojom zahraný pokutový kop.

Náhradníci

Zeky Fryers (7) – na ihrisku nahradil zraneného Evansa a odohral celý druhý polčas na poste pravého obrancu. Pôsobil možno trochu nervóznym dojmom. Nabiehal si smerom dopredu a do pokutového územia poslal niekoľko slušných centrov. Smerom dozadu sa vracal pomalšie, ale keď pokazil, snažil sa vybojovať spať. Jeho čas ešte len príde, no napriek tomu sa za svoj výkon hanbiť nemusí.

Federico Macheda (7) – snažil sa, nabiehal si pre loptu, vracal sa pre loptu… jednoducho veľmi chcel, ale aj tak tomu ešte čosi chýba. Nahradil Naniho a postavil sa na ľavé krídlo. Po fyzickej stránke je na tom veľmi dobre, párkrát musel zaskočiť v obrane a už o chvíľu prenikal do súperovej šestnástky. Snahu mu nemožno uprieť.

Wayne Rooney (6,5) – po jeho príchode na ihrisko za Ryana Giggsa, ktorého pravdepodobne manažér chcel šetriť, sa ťažisko hry United pochopiteľne presunulo na jeho plecia. Behal hore-dole, prijímal lopty od spoluhráčov ale nedarilo sa mu v útočnej fáze. Svoj prehľad uplatnil len pri zásobovaní krídiel loptami. Ako správny bojovník však každú pokazenú prihrávku vybojoval naspäť.

Nutno podotknúť, že tempo hry United sa trochu spomalilo po vylúčení hráča súpera, z čoho možno vyplýva aj celkové hodnotenie, nakoľko si náš tím nemôže dovoliť ďalšie zranenia. Bolo vidieť že pri pohodlnom kontrolovaní zápasu sa hráč nepúšťajú do zbytočných súbojov a podaktorí hrali len na pol plynu. Gólový ohňostroj sa, dúfajme, naplno odštartuje aj v poslednom zápase tohto kalendárneho roka na Old Trafford proti Blackburnu. Tímový výkon (9).