Hodnocení: Fulham – Manchester United

28

Jak se dařilo hráčům na Craven Cottage? To se dozvíte v tomto článku.

Anders Lindegaard – Dostal svou šanci v nabitém programu a chopil se ji skvěle. Měl několik velice dobrých zákroků, působil jistě a přidal i dobrou rozehrávku nohou. Nutno uznat, že u něj někdy stálo i štěstí, ale to k fotbalu určitě patří. 8

Phil Jones – Nehodnocen – Musel kvůli zranění střídat v  20′ minutě.

Chris Smalling – Začal sice jako pravý bek, ale díky zranění Jonese se přesunul na stopera vedle Jonnyho Evanse. V prvním poločase byla tato dvojice prakticky nepropustná. V tom druhém už to ale tolik neplatilo a místy byla znát absence zkušeností Ria Ferdinanda. Chris předvedl několik dobrých zákroků, když zastavil slibně vyhlížející šance domácích. 7

Jonny Evans – Dnes to byl on, kdo měl být pilířem stoperské dvojice. Jak už jsem se zmínil u Smallinga, tak i jemu občas chyběla ta zkušenost, kterými Ferdinand oplývá a kryje mu záda. Dempsey s Johnsonem mu a nejenom jemu, hlavně v druhém poločase pěkně zatápěli. Jinak ale předváděl svou typickou tvrdou hru, která mu v posledních zápasech skvěle vychází. 7

Patrice Evra – Po minulém zápase, kdy byl jasně nejhorším obráncem na hřišti, si chtěl Patrice určitě spravit chuť a hlavně se vyvarovat podobných chyb, jako tomu bylo v sobotu. Částečně se mu to povedlo, ale sem tam se objevil moment, kdy se přes něj dostal domácí hráč celkem snadno. Myslím, že je Patrice v posledních zápasech jasně lepší směrem dopředu než dozadu. Za podporu útoku a solidní výkon směrem vzad – 7.

Antonio Valencia – Po vystřídání Jonese se zasunul na pravý kraj obrany. V některých okamžicích byste to ale těžko postřehli. Antonio se bezhlavě vrhal do útoku a často velmi úspěšně. V zadu pak neměl výraznější problémy. 8

Michael Carrick – Dnes byl čistě defenzivní štít. A bylo to znát. Míče odebíral s lehkosti, tak, jak jsme si u něj už zvykli. Občas k tomu vykouzlil skvělou přihrávku, suma sumárum – 8

Ryan Giggs – Těžko hledat slova, kterými Ryana pochválit. Dnes měl celou hru ve svých rukou, pardon nohou a ujmul se toho způsobem svým vlastním. V prvním poločase byl spolu s Nanim určitě nejlepší na hřišti. Taková zajimavost je, že vstřelil 19 999. gól v Premier League.  – 8,5MOTM

Nani – To on se prakticky postaral o první gól, když naservíroval Welbeckovi přihrávku před skoro prázdnou bránu. To on vstřelil důležitý druhý gól, netradičně hlavou. První poločas patřil jemu a Giggsovi. Ve druhém přišel tak trochu útrum z jeho strany, ale také i celého týmu. – 8

Wayne Rooney – Dnes to nebyl jeho den. Týmu se dařilo, alespoň v prvním poločase, ale jemu míče utíkaly, přihrávky kazil, stopping jakbysmet. Tak trošku to zachránil krásným gólem na 4:0, ale i tak zůstal hodně za očekáváním. – 6,5

Danny Welbeck – Danny dnes v útoku předčil Rooneyho a dokázal, že do základní sestavy určitě patří. Vstřelil důležitý první gól a vypracoval si i další příležitosti, které bohužel neproměnil. Hodně se zapojoval do kombinace, kterou málokdy pokazil. V 75′ minutě byl vystřídán Berbatovem. 7,5

Ashley Young – Young se dostal na hřiště už v 20′ minutě, když vystřídal zraněného Jonese. Postavil se na svou již obvyklou pozici, na levý kraj zálohy. Určitě ještě není v optimální formě a díky tomu, že se opět zranil, tak si na ni asi ještě počká. Od něj jsme určitě viděli spoustu povedenějších výkonů. – 6,5

Park Ji-Sung – Vystřídal pro změnu zraněného Younga. Jak je u něj zvykem, tak brázdil levou lajnu nahoru a dolů, ale žádný výrazný prospěch to dnes u něj nemělo. Byl vidět více v obranné činnosti než v té útočné. 6,5

Dimitar Berbatov – Přišel na hřiště v 75´minutě místo Welbecka a fotbal si užíval. Za tuto krátkou dobu stihl opravdu hodně. Předvedl pár svých technických kousků a zakončil pro něj typicky chytře, patičkou. Určitě by mohl dostávat více příležitostí, alespoň z té střídačky. 7

Týmový výkon – První poločas velmi dobrý, soupeře jsme k ničemu nepustili a výsledek 0:3 mluví za vše. Ve druhém jsme se ale výrazně stáhli a Fulham nás přehrával. Kdyby proměnili své šance, tak by konečné skóre asi vypadalo úplně jinak. Nutno říct, že nám soupeř dnes dovolil vyhrát. Za první poločas a výsledné skóre dávám 7,5.