14/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson o Fletcherovi a krátce o nedělním střetnutí s QPR

Tým Manchester United v současné době postrádá hned několik zraněných hráčů. Tím posledním, kdo se oficiálně ocitl na marodce našeho týmu, se stal na začátku týdne Darren Fletcher, o jehož stavu promluvil Sir Alex Ferguson.


Záložní řada je oslabena o mladé hráče, kterými jsou Tom Cleverley, který se zotavuje ze zranění kotníku a mimo hru zůstává také Anderson, jenž marodí s poraněným kolenem. Na začátku tohoto týdne pak Manchester United zasáhla další nepříjemná zpráva. Lékařský personál United totiž odhalil problémy, které postihly již delší dobu nehrajícího Darrena Fletcher. Tomu se obnovilo chronické zánětlivé onemocnění střev a kvůli tomuto problému bude týmu několik měsíců chybět.


Devils nyní čeká náročné období s programem, který zahrnuje několik ligových zápasů systémem víkend-středa-víkend a Ferguson bude potřebovat každou zdravou nohu, aby dokázal tým správně připravit. V současné době je na programu dne výjezd na hřiště QPR a následný venkovní zápas na Craven Cottage proti Fulhamu, který se bude hrát se středu.


Při absenci zmíněných hráčů tedy připadají v úvahu do středu pole tato jména: Carrick, Jones, Giggs, Park a Gibson, což, jak sami uznáte, není tomto hektickém čase dostačující. A tak zatímco média už začala spekulovat nad letními posilami United, Boss Red Devils hodlá hledat alternativu především mezi mladými Rudými ďábly, kteří čekají na svou šanci. A tak zaměřuje svůj zrak na výkony hráčů v rezervním mužstvu, konkrétně třeba Paula Pogby.


Ačkoliv je Sir Alex Ferguson na lavičce United už více než 25 let a za tu dobu musel čelit už několika podobně ošemetným situacím, řešit, ale podobné starosti, které trápí záložní řadu, nejsou pro jeho tým úplně obvyklé. Asi nejtěžší ztrátou se zdá být onemocnění zkušeného Darrena Fletcher, u kterého není zcela jisté, kdy by se mohl znovu vrátit k fotbalu. Ferguson vysvětluje, proč byla Fletcherova situace nejprve zlehčována a tajena. Zároveň potvrdil, že je velmi složité určit dobu jeho návratu poté, co 27letý středopolař musel strávit několik dní v nemocnici.


„Zdravotní personál učinil správné rozhodnutí. Oni považovali Darrenovo zdraví za mnohem podstatnější věc a my jako klub jsme se všemi jejich rozhodnutími smíření a souhlasili jsme s nimi. Z tohoto důvodu přestal s tréninkem a několik dní byl v nemocnici. Nyní bude odpočívat.“


„Darren je pro nás ztrátou – je to prostě velký profesionál a takového hráče není snadné nahradit, ale my budeme rozmýšlet, jak se s jeho absencí vypořádat. Doufejme, že neúplně uzdraví. Pochopitelně to bude nějaký ten čas trvat a v tuto chvíli je pro něho nejdůležitější klid. Neumím odhadnout, jak dlouho jej budeme postrádat. Nemyslím si, že je nutné na něho spěchat. Od toto je zdravotnický personál, aby přesně určili diagnózu jeho léčby a odhadli návrat. Nakonec i sám Darren zná svou situaci a ví nejlépe, jak se cítí. Nějaké přesvědčování o tom, aby se snažil, co nejrychleji vrátit není absolutně zapotřebí. Je to pro něho sice zklamání, ovšem on se s tím musí vyrovnat. Ale může to dokázat, protože má silný charakter.“„Teď už je to jednodušší, když je to venku. Darren to musel jednou udělat a bylo to velké rozhodnutí, ke kterému se odhodlal. Snažili jsme se na jeho stav reagovat tak, že jsme to tajili tím způsobem, že jsme o tom mluvili jako o virusu. Ale bylo to nezbytné opatření k ochraně Darrena. Dostal se do situace, kdy na sebe budil větší pozornost, zejména ve Skotsku, kde o něho měli pochopitelně větší obavy a zajímali se o jeho stav. To byl důvod, proč jsme o jeho onemocnění zprvu hovořili jako o virusu. Nebylo to pro něho nic příjemného, ale nakonec se rozhodl svůj problém uvést na pravou míru,“ odhalil manažer Sir Alex.


Ferguson zároveň nedávno uvedl, že očekává brzký návrat Toma Cleverleyho, který už začal s lehkým tréninkem a doléčuje poraněný kotník. Tom by se měl podle vše stihnout vrátit do zápasového kolotoče na konci tohoto roku a pomoci svému týmu ještě během svátečního programu.


Závěrem se vyjádřil k nejbližšímu dění Premier League, které o víkendu pokračuje 17. kolem. V něm United zavítají poprvé od roku 1996 na stadion Loftus Road, kde se utkají s QPR. Současně však budou také bedlivě sledovat, jak dopadne zápas Manchesteru City, který doma hostí rozjetý Arsenal.


„Čeká nás těžké utkání. Doufejme, že se nám podaří dostat se zpět do naší formy a ke konci měsíce bojovat o vedení v tabulce. To je to, v co pokaždé doufám. Vždy máte v tomto období dobré nápady a jediné, co musíte udělat, je vaše plány zrealizovat. Jde tedy jen o to, zda se vám to podaří, jelikož vaši vyzyvatelé se pokoušejí přesně o to samé a jsou na vás vždy pečlivě připraveni,“ uzavřel Ferguson.


Zdroj: www.sportinglife.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!