15/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Manchester United na zimním srazu fans anglického fotbalu


9.-10.12.2011 se úspěšně uskutečnil již 7.sraz fanoušků anglického fotbalu. Zakladatelem této tradice je Milan Merhaut (Newcastle United).

Tentokrát však zamířili fanoušci poprvé do Zlína, kde se poměřili v bowlingovém a fotbalovém umění s ostatními fanoušky anglického fotbalu.


Fanoušci Manchesteru United však na tomto srazu zanechali velmi výraznou stopu ve všech směrech a v podstatě potvrdili fakt, že se Zlín pomalu stává Mekkou fans Red Devils, tudíž si připadali jako doma. Zejména početná „marodka“ fans Man Utd byla slyšet z tribuny.

Svůj klub reprezentovali jak se sluší a patří a můžeme být na ně pyšní, protože si sáhli opravdu až na samé dno (možná i hlouběji) svých fyzických sil.

Pojďme si tedy přiblížit dění ve sportovních „dovednostech“.


Turnaj v bowling:

Vítězem turnaje v bowlingu, který se konal 9.12.2011 ve Sportovním centru Otrokovice, se stal Jindřich Kolařík, fanoušek Manchesteru United. Domů si odnesl 0,5l slivovice a originální pohár .


Turnaj ve fotbale:

Manchester United vytvořil spolu s Liverpoolem, Sunderlandem a Newcatlem tzv. skupinu North. Ve skupině South byly týmy PL.CZ Team, Tottenham, West-Ars Mix a Chelsea.

Turnaj se odehrál 10.12.2011 ve Sportovní Hale Euronics. Bohužel svou účast ze zdravotních a pracovních důvodů omluvili David Šuránek, David Šubarda, Marek Imre, Martin Fojtík, Libor Hlaváč a Martin Kozák, takže tým Manchesteru United na fotbalovém turnaji reprezentovalo pouze 10 statečných: Radim Salajka, David Sklenář, Dalibor Pátek, Dalibor Slovák, David Kučera, Jindřich Kolařík, Martin Kadlec, Martin Kopečný, Martin Kudláček a Jan Lipenský.

Jenže Jindřich Kolařík, Martin Kadlec, Martin Kopečný, Martin Kudláček a Jan Lipenský se ze zdravotních důvodů nemohli fotbalového turnaje zúčastnit, takže zbyl pouze kvintet fans Rudých ďáblů, kteří se zúčastnili fotbalového turnaje, který se hrál v počtu 4+1, což pro nás znamenalo, že jsme neměli nikoho na střídání. Navíc čas utkání byl 15 minut ve skupinách a 20 minut v playoff.


Zápasy ve skupině:

Manchester United-Liverpool 1:3

Hned na úvod turnaje jsme se utkali s fandy našeho úhlavního soupeře, kteří byli největšími favority turnaje nejen proto, že už v minulosti turnaj 2x vyhrál (vždy po penaltách), ale i po fotbalové stránce byli opravdu na vysoké úrovni, navíc jich bylo nejvíce ze všech fanklubů, což se zejména v playoff projevila jako rozhodující výhoda.

Samotný zápas jsme začali velmi smolně, protože hned z první střeli jsme inkasovali. Než jsme se vzpamatovali, tak už to bylo 0-2. Jenže fans Man Utd se nikdy nevzdávají a tak výsledkem našeho úsilí byl Radimův gól, který nás vrátil do hry. Poté jsme dali vše, co v nás bylo, abychom alespoň vyrovnali, ale na soupeře, který střídal celé čtveřice jsme prostě neměli. Ke konci, když už jsme hráli vabank, tak šel soupeř sám na našeho brankáře, který jej zastavil nedovoleně v „pokutovém území“. Následoval pokutový kop, který fanda Liverpoolu proměnil a potvrdil vítězství svého týmu. Myslím, že jsme podali velmi zodpovědný a obětavý výkon, ale prostě jsme na soupeře nestačili a ten po zásluze vyhrál. I tak byl náš výkon příslibem do dalších utkání.


Manchester United-Sunderland 7:0

Tak tento zápas se nám vyvedl naprosto náramně, zejména Radimovi, který zaznamenal double hattrick a v podstatě si tak v předstihu zajistil cenu pro nejlepšího střelce. Sedmý gól přidal David Sklenář, který byl v tomto zápase Radimovým dvorním nahrávačem. V zápase jsme dominovali a zcela po zásluze zvítězili. Prostě jsme šance, které jsme si vypracovali nemilosrdně proměňovali. Náš brankář Dalibor si po smolných gólech od Liverpoolu připsal první nulu v turnaji, což bylo také povzbuzující.


Manchester United-Newcastle 1:3

Náš poslední zápas ve skupině se nám sice výsledkově nepovedl, ale herně jsme byli fans Magpies zcela vyrovnaným soupeřem. Za stavu 1:2 jsme měli šance na vyrovnání, ale nevyužili jsme je, takže platilo staré známé nedáš-dostaneš a tím pádem bylo jasné, že ve skupině obsadíme 3.místo.


Playoff čtvrtfinále:

Manchester United-Tottenham 3:2

Ve vyřazovacích bojích jsme narazili na fans Tottenhamu, kteří obsadili 2.místo ve skupině South. Spurs byli mírným favoritem, už jen proto, že jich bylo 13, nám však přišli na pomoc fans Man Utd Martin Žák, Jan Kuchařík a Marcel Jinoch, kteří hráli v PL.CZ Teamu. Tím pádem jsme měli i hráče na střídání a hned to bylo znát. Poměrně brzy jsme šli do vedení po gólu Martina a dokonce se nám podařilo náskok navýšit díky Janovi, ovšem Spurs hráli dobře a brzy snížili. Pak bylo pár neproměněných šancí na obou stranách, nakonec se nám podařilo díky Davidovi Sklenářovi odskočit opět na dvoubrankový rozdíl. Ovšem „Kohouti“ nás zatlačili do defenzívy a výsledkem bylo snížení na 2:3. Tento stav jsme už udrželi a postoupili do semifinále.


Playoff semifinále:

Manchester United-Liverpool 0:0

V semifinále jsme opět narazili na Liverpool, který ve čtvrtfinále vyřadil fans Chelsea až po penaltovém rozstřelu. Bohužel náš tým byl už na pokraji svých sil, David Kučera musel už v průběhu čtvrtfinále odstoupit kvůli bolestem v kotníku a přidal se k nehrajícím Rudým ďáblům na tribuně. Navíc Radim celý turnaj odehrál s horečkou, ale proti Liverpoolu by nastoupil i se „zlomenou nohou“. Protože PL.CZ Team postoupil také do semifinále, tak nám už nemohli pomoci naši fans, tak abychom měli vůbec 4 hráče do pole a někoho na střídání, tak nám museli vypomoct 2 fandové Magpies a jeden fanda Chelsea, kteří se na 20 minut stali naoko Rudými ďábly a mohli okusit atmosféru North west derby mezi fans. V samotném zápase měli územní převahu sice Scouseři, ale my jsme statečně odolávali a mnohdy i se sebezapřením a dokonce se nám v určitých pasážích zápasu soupeři vyrovnat a vytvořit si i šance. Musím vyzdvihnout výkon Davida Sklenáře v tomto utkání, který byl naprosto famózní, doslova ďábelský a byl ozdobou celého turnaje. S přibývajícím časem nás soupeř, který velmi poctivě střídal čtveřice a snažil se nás „uštvat“ zatlačil do defenzívy, ale v těchto chvílích nás držel nad vodou náš brankář Dalibor Slovák. Ke konci jsme si vytvořili šanci, jenže Radim, kterého už chytali křeče to měl na moc dlouhou nohu. V úplném závěru nás soupeř doslova „přišpendlil“, ale heroickým výkonem na (možná i za) hranici svých možností, kdy jsme dali vše, co v nás (z)bylo jsme i silou nezměrné vůle odolali a bezbrankovou remízu uhájili. Tento výsledek já osobně považuji za vítězství, protože jsme podali nejlepší výkon na turnaji a za tým, jehož znak nosíme nejen na hrudi, ale hlavně v srdci jsme udělali všechno. Jako kapitán jsem byl pyšný na nás všechny. Ještě nás však čekali penalty, ve kterých jsou fans Liverpoolu velmi úspěšní. Los vyhráli Scouseři, tak měli možnost první penalty a hned skórovali. Za nás mohl vyrovnat Radim, ale jeho střelu brankář Liverpoolu skvěle vyrazil. Ve druhé sérii fanda soupeře minul branku a tak mohl Dalibor Pátek vyrovnat, bohužel ani on branku netrefil. V poslední sérii však náš finálový sen utnul proměnou penaltou fanda soupeře a tak se David Sklenář k zahrávání poslední penalty v sérii nedostal.

Soupeři jsme sportovně pogratulovali a popřáli hodně štěstí ve finále, které opravdu měli, protože zvítězili 1-0 po vlastním gólu PL.CZ Teamu.


O 3.místo:

Manchester United-Sunderland 1:0

Utkání o bronz se hrálo pouze 10 minut místo původně plánovaných 20 minut kvůli velké únavě obou týmů. Tentokrát si však fans Černých koček dávali velký pozor v obraně a dlouho drželi bezbrankový stav. Naštěstí se nám podařila velmi hezká kombinace, kterou zakončil David Sklenář. Závěr jsme si už zkušeně pohlídali a dohráli na polovině fans Black Cats a po zásluze obsadili 3.místo ve fotbalovém turnaji. Když se na to podívám s odstupem, tak ten bronz má lesk zlata!

Celkově jsme zanechali ve fotbalovém turnaji velmi dobrý dojem a stali jsme se nejlépe střílejícím týmem na srazu. Našich výkonů si také velmi dobře všimli i kapitáni dalších týmů, což se projevilo při hlasování o individuální ceny. Všechna utkání proběhla velmi korektně a v duchu fair play, což jen podpořilo velmi přátelskou atmosféru celého srazu.


Individuální ocenění fotbalového turnaje


Nejlepší hráč:

Cenu pro nejlepšího hráče a 0,5l slivovice získal David Sklenář, fanoušek Manchesteru United

Nejlepší brankář:

Cenu pro nejlepšího brankáře a 0,5l slivovice získal Dalibor Pátek, fanoušek Manchesteru United

Tady jen dodám, že Bořek v našem týmu (Man Utd) byl hráčem v poli, ale týmy (PL.CZ Team a West-Ars Mix) neměli brankáře, tak jim chodil chytat a podával takové výkony, že ho kapitáni týmů zvolili nejlepším brankářem.

Nejlepší střelec:

Cenu pro nejlepšího střelce a 0,5l slivovice získal Radim Salajka, fanoušek Manchesteru United


Individuální ocenění srazu


Cenu pro „Sympaťáka(čku)“ srazu získala Jela Kuklincová, fanynka Manchesteru United

Cenu pro „Benjamínka“ srazu získal Jan Daniel, fanoušek Sunderlandu

Doyenem srazu byl vyhlášen (dodatečně) p.Oldřich Frajt, dlouholetý fanoušek West Hamu United, regionální legenda a vzor pro fanoušky nejen anglického fotbalu, kterému je 63 let. Smekám před fandy jakým je právě p.Frajt.


Posezení

I když vítězem fotbalového turnaje se stali fans Liverpoolu, individuální ceny získali téměř všechny fandové Manchesteru United, tak těmi OPRAVDOVÝMI vítězi byli všichni fanoušci bez rozdílu klubové příslušnosti, kteří přijeli a zúčastnili se 7.srazu fans anglického fotbalu. Při posezeníčku vládla velmi přátelská a pohodová atmosféra a bylo velmi zajímavé vidět u jednoho stolu debatovat fanoušky Manchesteru United s fanoušky Liverpoolu nebo fandou Man City, fanoušky Tottenhamu s fanoušky Arsenalu, fanoušky Sunderlandu s fanoušky Newcastlu, fanoušky Fulhamu s fanoušky Chelsea atd.

Celkově to byla velmi povedená akce. Letní sraz fans anglického fotbalu se s největší pravděpodobností uskuteční koncem května v Libchavách. Kompletní report ze srazu fans anglického fotbalu i s fotogalerií najdete ZDE nebo ZDE.

Speciální a VELKÝ dík patří zejména SPONZORŮM, kteří opět umožnili vysoce nadstandardní podmínky srazu fans anglického fotbalu (pronájem sportovní haly, individuální ocenění, upomínkové předměty, účast rozhodčích a časoměřiče), tudíž fanoušci anglického fotbalu jsme to měli vše ZDARMA!

Na sponzoringu se podíleli:

p.Pavel Tomášek: Photo-Paulap.Lubomír Kovářík: Kovoobráběcí práce


p.Petr Veselý: http://sportovni-pohary-yark.cz/ – web: www.yark.cz


Ohlédnutí za srazem fans anglického fotbalu pro devilpage.cz připravil Radim Salajka-pořadatel srazu.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!