Fergie doufá, že se Rooney znovu rozjede

  18

  Manažer Rudých ďáblů Sir Alex Ferguson doufá, že se Wayne Rooney znovu začne pravidelně gólově prosazovat a naváže na své dva zásahy do sítě Wolverhamptonu.

   

   

  26letý útočník pomohl k sobotnímu výsledku svého týmu nejen dalším skvělým výkonem, ale také dvěma přesnými trefami k celkovému vítězství 4:1 nad Wolverhamptonem Wanderers. Skórovat se mu podařilo po osmi ligových utkáních – téměř třech měsících, ve kterých držel gólový půst. Ferguson si je vědom jeho toho, že se jeho týmu nedaří střílet tolik gólů, jako tomu bylo na začátku ročníku, ale věří, že se tento fakt brzy změní a zejména Wayne Rooney bude hlavním protagonistou gólových scenérií United.


  „Věříme, že se znovu rozjede. Někteří útočníci dokážou střílet góly jako na běžícím pásu a doufejme, že i Wayne, který se v posledních zápasech gólově neprosazoval, chytne druhý dech a začne mu to tam padat pravidelně. On nasázel v úvodu ročníku 9 gólů. Nyní nás čeká důležitá část sezóny, ve které budeme potřebovat střílet góly, aby nás to posunulo do lepší pozice.“


  Zápasy Premier League, v nichž Wayne Rooney letos skóroval:

  14. srpna – West Bromwich Albion – 1

  22. srpna – Tottenham Hotspur – 1

  28. sprna – Arsenal – 3

  10. září – Bolton Wanderers – 3

  18. září – Chelsea – 1

  10. prosince – Wolverhampton Wanderers – 2


  Boss United zároveň pochválil za povedené výkony i zkušeného 33letého stopera Ria Ferdinanda, který se nyní při absenci Nemanji Vidiče stává o to důležitějším článkem defenzivy.


  „Dnes byl opět fantastický. I když svůj nejlepší zápas odehrál ve středu proti Basileji. Je ve skvělé formě a díky využívání svých zkušeností a spoluprácí s mladíky, které okolo sebe má, nyní hraje opravdu dobře.“


  Rudí ďáblové nad Vlky vedli po prvním poločase už 2:0, nicméně krátce po zahájení druhého dějství snížil svou hlavičkou na rozdíl jediného gólu Steven Fletcher. Tento stav ovšem vydržel pouze 9 minut, když dvougólové vedení vrátil na stranu United Nani. Sir Alex věří, že schopnost takto reagovat na změnu stavu, je tomuto klubu vlastní a nachází se v genetické informaci jeho svěřenců.


  „Takový je charakter tohoto klubu už po dlouhá léta a sahá hluboko do historie. Ale důležitou věcí je také to, že jsme měli velkou touhu zvítězit. Asi to byl jen nepatrný výpadek, ale dnes jsme pracovali velmi tvrdě po celou dobu zápasu a hráli skutečně dobrý fotbal. Stále budeme čelit další kritice, dokonce i ze strany lidí, kteří jsou na naší straně. Tohle však byla ta správná odpověď.“


  Zdroj:  www1.skysports.com  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokDOWNLOAD: MANCHESTER UNITED – WOLVERHAMPTON WANDERERS
  Ďalší článokVideoreview: MANCHESTER UNITED – WOLVERHAMPTON WANDERERS
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!