Wenger brání United

  18

  Zkušený francouzský manažer Arsenalu Arséne Wenger doufá, že po vypadnutí obou Manchesterů z Ligy mistrů, by naopak tato soutěž  mohla více otevřít dveře pro oba londýnské celky, kterým se postoupit podařilo. Zároveň se však týmu United zastal.  Svěřenci Sira Alexe Fergusona ve středu nezvládli klíčový zápas s Basilejí, se kterou prohráli 2:1 a na jaře si tak zahrají „pouze“ Evropskou ligu, na což není současný fotbalový svět zvyklý, a jak se zdá, ani připravený. Devils nedokázali postoupit ze skupiny poprvé od (podzimu) roku 2005 Podle Wengera se však jedná jen o krátkodobý výpadek Rudých ďáblů.


  Arsenal měl naopak už po 5. utkání ve skupině, ve kterém se mu podařilo zvítězit nad Dortmundem, zajištěný postup z prvního místa předem, a tudíž i přes úterní porážku s Olympiakosem do jarní části bez větších potíží prošel. I pro manažera Gunners byl jistě šok, že se United do další fáze nedostali, nicméně se domnívá, že tato okolnost byla jen jakousi nešťastnou “nehodou“.


  Francouzský trenér se k celé věci vyjádřil takto:


  „Když vypadnete z Ligy mistrů, je to samozřejmě velké zklamání, ale každý tým na to zareaguje jinak. Každý chce hrát v Lize mistrů, ale tím zároveň riskujete, že můžete být z této soutěže kdykoliv vyřazeni. Musíte se ovšem umět vypořádat se zklamáním, to je součástí každého velkého klubu. Nezapomínejte na to, že Manchester United se dostal v posledních čtyřech letech třikrát až do finále a z tohoto důvodu na jejich vypadnutí musíme nahlížet jako na nehodu,“ uvedl na adresu Rudých ďáblů Wenger.


  Postup si naopak zajistil jak Arsenal, tak v posledním duelu i Chelsea, která doma porazila 3:0 Valencii.


  K šancím na úspěch svého týmu pak dodal:


  „Byli jsme už velmi blízko k zisku této trofeje, stejně jako Chelsea – oba dva týmy měli tuto trofej téměř na dosah. My sice čelíme konkurenci z celé Evropy, kde je několik výborných klubů, ale možná bude tato sezóna úspěšná pro oba londýnské celky, člověk nikdy neví.“


  Zdroj: www1.skysport.com  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokNemanja Vidič v této sezoně dohrál
  Ďalší článokPreview: Manchester United – Wolverhampton Wanderers
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!