10/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Wenger brání United

Zkušený francouzský manažer Arsenalu Arséne Wenger doufá, že po vypadnutí obou Manchesterů z Ligy mistrů, by naopak tato soutěž  mohla více otevřít dveře pro oba londýnské celky, kterým se postoupit podařilo. Zároveň se však týmu United zastal.Svěřenci Sira Alexe Fergusona ve středu nezvládli klíčový zápas s Basilejí, se kterou prohráli 2:1 a na jaře si tak zahrají „pouze“ Evropskou ligu, na což není současný fotbalový svět zvyklý, a jak se zdá, ani připravený. Devils nedokázali postoupit ze skupiny poprvé od (podzimu) roku 2005 Podle Wengera se však jedná jen o krátkodobý výpadek Rudých ďáblů.


Arsenal měl naopak už po 5. utkání ve skupině, ve kterém se mu podařilo zvítězit nad Dortmundem, zajištěný postup z prvního místa předem, a tudíž i přes úterní porážku s Olympiakosem do jarní části bez větších potíží prošel. I pro manažera Gunners byl jistě šok, že se United do další fáze nedostali, nicméně se domnívá, že tato okolnost byla jen jakousi nešťastnou “nehodou“.


Francouzský trenér se k celé věci vyjádřil takto:


„Když vypadnete z Ligy mistrů, je to samozřejmě velké zklamání, ale každý tým na to zareaguje jinak. Každý chce hrát v Lize mistrů, ale tím zároveň riskujete, že můžete být z této soutěže kdykoliv vyřazeni. Musíte se ovšem umět vypořádat se zklamáním, to je součástí každého velkého klubu. Nezapomínejte na to, že Manchester United se dostal v posledních čtyřech letech třikrát až do finále a z tohoto důvodu na jejich vypadnutí musíme nahlížet jako na nehodu,“ uvedl na adresu Rudých ďáblů Wenger.


Postup si naopak zajistil jak Arsenal, tak v posledním duelu i Chelsea, která doma porazila 3:0 Valencii.


K šancím na úspěch svého týmu pak dodal:


„Byli jsme už velmi blízko k zisku této trofeje, stejně jako Chelsea – oba dva týmy měli tuto trofej téměř na dosah. My sice čelíme konkurenci z celé Evropy, kde je několik výborných klubů, ale možná bude tato sezóna úspěšná pro oba londýnské celky, člověk nikdy neví.“


Zdroj: www1.skysport.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!