Los 3. kola FA Cupu

  33

  V neděli odpoledne proběhl los 3. kola FA Cupu, ze kterého vyplynulo, že prvním soupeřem, na kterého Manchester United v letošním ročníku tohoto poháru narazí, bude jejich městský rival Manchester City.


  Nejstarší fotbalová soutěž má za sebou již 2. kolo a začátkem ledna bude o postup do další fáze bojovat v tom třetím celkem 62 týmů, které byly v neděli odpoledne rozlosovány do dvojic. Tento los již obsahoval veškeré anglické týmy, které doposud na svou účast v FA Cupu čekaly. Výjimkou nebyl ani Manchester United, jenž v uplynulé sezóně došel až do semifinále, kde mu ovšem zkřížil cestu městský rival Manchester City, který se posléze stal zároveň vítězem. Rudí ďáblové naposledy zvedli nad hlavu tuto blyštivou trofej v roce 2004 a od té doby si na ní dělají velký zálusk.  Letos tomu pochopitelně není jinak. O to větším šokem/překvapením bylo, když se dozvěděli, že hned na začátku jejich pouti k cíli, jim bude v cestě stát tým, jenž je vloni z FA Cupu vyřadil. Ano, není to nikdo jiný než Manchester City. Nepříjemný soupeř, jenž nezadržitelně začíná uskutečňovat své nechutné megalomanské plány, jimiž narušuje relativně klidnou hladinu anglických vod, se tak s Red Devils střetne začátkem ledna v dalším napínavém derby.


  Liverpool. To byl soupeř, který byl United jako první přisouzen posledně a díky proměněné penaltě Ryana Giggse na Old Trafford bylo o postupujícím rozhodnuto. Letos nás čeká další velký rival – Citizens. Nebudeme si nic nalhávat, pokud United chtějí v FA Cupu uspět, musejí nutně porazit každého soupeře.


  Zde je kompletní rozlosování 3. kola FA Cupu pro ročník 2011/2012:


  West Bromwich Albion vs Cardiff


  Peterborough vs Sunderland


  Watford vs Bradford


  Chelsea vs Portsmouth


  Gillingham vs Stoke City


  Liverpool vs Southend/Oldham


  Sheffield United vs Salisbury/Grimsby


  Everton vs Tamworth


  Newcastle United vs Blackburn Rovers


  Chelmsford/Macclesfield vs Bolton


  Barnsley vs Swansea


  Swindon vs Wigan Athletic


  Fleetwood/Yeovil vs Blackpool


  Derby County vs Crystal Palace


  Arsenal vs Leeds United


  Norwich vs Burnley


  Birmingham vs Wolves


  Fulham vs Charlton


  Brighton vs Wrexham


  Coventry vs Southampton


  Hull City vs Ipswich Town


  MK Dons vs QPR


  Sheffield Wednesday v West Ham United


  Tottenham Hotspur vs Cheltenham


  Bristol Rovers vs Aston Villa


  Doncaster vs Sutton/Notts County


  Crawley Town vs Bristol City


  Dag & Red/Walsall vs Millwall


  Manchester City vs Manchester United


  Nottingham Forest vs Leicester


  Middlesbrough vs Shrewsbury Town


  Vzájemné duely jsou naplánovány na sobotu 7. a neděli 8. ledna a z organizačních a časových důvodů, budou zřejmě některé zápasy hrány i v pátek 6. ledna.

  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokUnited čaká veľký test
  Ďalší článokManažér pred zápasom
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!