06/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Jones vysvětluje oslavu gólu

Phil Jones trvá na tom, že vítězství nad Aston Villou nebylo zdaleka jen zásluhou jeho branky, ale připustil, že si po zápase užil popichování na adresu trenéra Reného Meulensteena.


Devatenáctiletý talentovaný Angličan začal utkání v záloze, po vystřídání Ria Ferdinanda byl na závěr přesunut na pozici stopera. Ve 20. minutě se mu podařilo usměrnit centr od Naniho do sítě.


Před několika dny v rámci webchatu s fanoušky na manutd.com přiznal, že prozatím vůbec neví, jak by mohl oslavit svůj případný první gól v seniorském fotbale. Po skórování v sobotním zápase se Jones rozhodl prstem ukázat na Meulensteena, který po něm stále chtěl, aby se někdy trefil i do soupeřovy sítě.


„Jsem rád, že se mi podařilo skórovat, ale rozhodně ten zápas nebyl jen o mé brance,“ zdůraznil v rozhovoru s MUTV. „Cílem bylo získat tři body a já si myslím, že jsme to zvládli velmi dobře. Věděli jsme, že to bude velmi složité, protože Aston Villa se hlavně v domácím prostředí těžko poráží.


„Poté, co jsem si v posledním týdnu dal vlastní branku v zápase Ligy mistrů, jsem byl velmi šťastný, že jsem se trefil do správné branky a vyrovnal tak nepříznivou bilanci. Hlavně René chtěl vidět můj gól, takže signál prstem směřoval jemu. Dal jsem mu prostě vědět, že už se mi to podařilo!“


Sir Alex se s radostí přidal s malým žertem a dodává: „Dokola jsme mu ze srandy opakovali: ‚Stál jsi nás 16 milionů liber a zatím z tebe nemůžeme vyloudit ani pořádnou střelu!‘ Všichni zaměstnanci ho také trochu popichovali, takže byl velmi rád, že se mu podařilo vstřelit branku.“


Jones byl mimochodem spokojen také s výkonem a také byl velmi rád, že se týmu podařilo před důležitým zápasem s Basilejí udržet další čisté konto.


„Pravděpodobně jsme měli utkání ukončit o hodně dříve,“ dodal. „Měli jsme šance v první i druhé polovině, ale nakonec jsme s čistým štítem a výkonem spokojeni.


„Myslím, že každý z nás měl v koutku mysli to, že City dokázali vyhrát a před naším střetnutím vedli o osm bodů. Ale my jsme zaměřeni na naše vlastní cíle a chtěli jsme si pohlídat zisk tří bodů. Gaffer nám řekl, že je lepší desetkrát vyhrát o jedinou branku a získat tak titul, než nevyhrávat vůbec.“Zdroj: http://www.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!