Hodnocení: Aston Villa – Manchester United

44

Manchester United vyhrál na Villa Parku 1:0. V tomto článku se dozvíte, jak se dařilo našim hráčům.

Anders Lindegaard – Dnes dostal v bráně přednost tento dánský gólman. V prvním poločase neměl prakticky žádnou práci. V tom druhém musel zasahovat jenom jednou, ale byl to dost důležitý zákrok, když vytlačil hlavičku Collinse nad břevno. Jednou mírně zazmatkoval při malé domů, ale udržel čisté konto a řekl bych, že ve svých schopnostech moc nezaostává za Davidem De Geou.  7

Chris Smalling – Chris se dnes postavil na pravý kraj obrany a určitě nezklamal. Svedl hodně těžkých soubojů s Agbonlahorem a řadu z nich vyhrál. Do útoku už se moc nehrnul, ale to za něj obstarával hlavně v prvím poločase na levé straně Evra. Celkově solidní a jistý výkon.  7

Nemanja Vidič – Srbská skála. Vidič vyhrál spoustu hlavičkových soubojů a nepustil žádného z útočníků Aston Villy do šance. Troufám si říci, že byl lepším ze stoperské dvojice a právem si zaslouží 7,5.

Rio Ferdinand – Rio zdatně sekundoval Vidičovi a tvořili spolu silné, takřka nepropustné stoperské duo. Několikrát se snažil o rozehrávku, ale jeho přihrávky se moc často s našimi hráči nepotkalo. V 64´minutě ho vystřídal Giggs a na jeho místo se postavil Jones.  7

Evra – Jeho výkony jsou poslední dobou dost podobné. Naštěstí jsou podobně dobré. Jako obránce se často tlačí na útočnou polovinu a je výborný v kombinaci. Po jeho ose padl rozhodující gól. Ve druhém poločase už se tak často nevytahoval a plnil si své obranné povinnosti, které si plnil na jedničku  7

Nani – V prvním poločase po odchodu Chicharita se vytáhl až skoro na samotný hrot. Tohle přece nemůže fungovat, mohli byste namítnout. Ale fungovalo. Nani se tam určitě neztratil. Dobře kombinoval, nabíhal si, vytvářel prostor pro protihráče a hlavně nahrál na rozhodující gól. Škoda, že ho v druhém poločase nebylo už tolik vidět, určitě by měl daleko vyšší známku  7.

Phil Jones – Náš mladý univerzál. Dnes hrál pro změnu ve středu zálohy a málokdo by čekal, že on bude strůjcem našeho vítězství. Vstřelil důležitý gól a jeho gesto směrem k lavičce nemělo chybu. Ale šlo na něm poznat, že je to spíše defenzivní typ, protože častokrát zkazil i lehkou přihrávku. V druhém poločase zastoupil Ferdinanda na stoperovi, kde si odvedl svou práci. Hlavně díky rozhodujícímu gólu jsem ho vybral jako muže utkání.  7,5 – MOTM

Michael Carrick – Michael předvedl svůj typický výkon. Nic nevymýšlel, hrál skvěle pozičně, skvěle četl hru a hlavně vyhrál obrovský počet soubojů uprostřed hřiště, což je vždy důležité. Rozehrávku taky neměl špatnou, ale nic oslnivého dopředu nepředvedl. Určitě patřil k nejlepším hráčům na hřišti. 7,5

Ashley Young – Ashley se chtěl dnes proti svému bývalému klubu určitě ukázat. Fanoušci mu to ovšem znesnadnili svým bučením a i to možná ovlivnilo jeho výkon. Dnes to určitě nebyl z jeho strany nejlepší výkon. Doufejme, že brzy naváže na své výborné výkony z kraje sezóny, dnes si zaslouží maximálně 6,5.

Wayne Rooney – I po odchodu Chicharita se držel své pozice podhrotového útočníka. I když už osmý zápas v Premier League po sobě nedal gól, tak jeho výkony patří k těm lepším. Dnes opět bojoval, snažil se, tvořil hru a na konci zápasu měl i možnost dát po narážečce s Carrickem gól, ale byl v těžké pozici. 7

Chicharito – Nehodnocen, v 11´minutě si vyvrtnul kotník a musel střídat.

Antonio Valencia – Vystřídal zraněného Chicharita už v 11´minutě. V útočné fázi byl velmi aktivní, ale ty nepřesnosti, které někdy předvádí, kazí celkový dojem z jeho hry. V druhém poločase jsme měli slušný brejk, který ovšem Antonio „vyřešil“ přihrávkou na paty Rooneymu. Velká škoda, jinak ale pěkně proháněl Warnocka i s tou jeho pověstnou kličkou. 7

Ryan Giggs – Tento zkušený harcovník přišel v 64´minutě, když nahradil Ferdinanda. I za těch bezmála 30 minut ukázal, že pořád nepatří do starého železa a předvedl slušný výkon, dokonce i v obraně. 6,5

Danny Welbeck – Vnesl svěží vítr do hry a dokonce skóroval, jenže z offsidu. Moc toho stihnout nemohl, protože byl na hřišti pouhých 15 minut. Ale i za tuto krátkou dobu předvedl, že se s ním musí počítat. 6,5

Týmový výkon:

Celkově to byl dobře zvládnutý zápas, i když jsme vyhráli pouze hubeným rozdílem 1:0. Aston Villa se neuměla vůbec prosadit, za což můžeme dnes vděčit hlavně kompaktní obraně a dovolil bych si říci, že i Carrickovi. Výsledkově to sice pořád není ono, ale herně už se opravdu zvedáme. Důležité je, že jsme si právem odvezli tři body. Dnes jsme sice neměli tolik příležitostí ke skórování, jako minulý týden, ale byli jsme pány na hřišti. Dnes nebyl na hřišti nikdo, kdo by extrémně zaostával, ale na druhou stranu ani nikdo, kdo by nějak moc vyčníval.  7

Toto hodnocení je čistě subjektivním názorem autora.