16/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Zimní sraz fans Manchesteru United za námi

25.-26.11.2011 se úspěšně uskutečnil zimní sraz fanoušků Manchesteru United ve Zlíně.

Ve „valašské“ metropoli se v předmikulášský čas sešlo téměř 70 fanoušků a fanynek Rudých ďáblů. Součástí celé akce byl opět fotbalový turnaj. Turnaje se aktivně zúčastnilo 61 fanoušků ve věkovém rozmezí 17-55 let, kteří vytvořili 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.

Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, čas utkání byl 15 minut. V playoff se hrálo systémem A1:B4, B1:A4, A2:B3, B2:A3, čas utkání byl 20 minut.

Auty a rohy se kopaly, hrálo se bez ofsajdů v počtu 4+1.

Pro některé fanoušky začal sraz už v pátek 25.11.2011, kdy se zúčastnili turnaje v bowlingu. Vítězem, který získal 0,5l slivovice a klubovou šálu se stal Marek Imre.


Zde jsou sestavy všech týmů:

Skupina A

Satanáši

Los Solskjaers

Diaboliques

Ďáblové

Radim Salajka „C“

Radek Gedlek „C“

Martin Fojtík „C“

Jan Vrána „C“

David Sklenář

Marek Imre

Petr Loutocký

Josef Machů

Miroslav Peržel´

David Lukáč

Peter Böhm

Jiří Vrána

Petr Haša

Lukáš Olexa

Marek Masár

Richard Bednář

Marcel Bondra

Martin Kozák

Michal Kopčan

Petr Zeman

Karel Klimeš

Dalibor Slovák

Roman Kováč

Ondřej Jelínek

Luboš Klimeš

Petr Bucsek

Marek Adamčík

Marek Havelka


Ondřej Pytlík

Tomáš Michlíček


Skupina B

Redaktoři

Hellwayner

Inferno

Apage Satanas

Michal Minarčík „C“

Tomáš Kozel „C“

Jakub Pavlačič „C“

Radek Zimáček „C“

Richard Lohyňa

Rostislav Slobodian st.

Branislav Smeja

Marek Bondra

Alexandr Dobeš

Rostislav Slobodian ml.

Michal Pokorný

Peter Chnapko

Michal Janík

Petr Kurtin

Richard Štefko

Petr Pokoj

Jakub Trejtnar

Lukáš Marušák

Vladimír Karkuš

Jan Janča

Marek Zacha

Milan Spurný

Martin Hoppe

Henrich Kopal

Ondřej Diblík

Jiří Matulík

Patrik Šulík

Šimon Kutil

Josef Remenár


Marek Galbavý


Martin Jánossy

Satanáši tradiční účastník srazů i fotbalových turnajů, který tentokrát nepatřil k favoritům, ovšem týmovou hrou, nezměrnou vůlí a bojovností zejména v posledních sekundách zápasů (kým se nechali inspirovat je všem jasné) i s velkou dávkou štěstí dokázal celý turnaj vyhrát. Za zmínku stojí jejich dva obraty z 1:3 na 4:3 a zejména ten semifinálový, kdy 7 minut před koncem prohrávali 1-3, byl ukázkový. Vítězství si ceníme, ale cítíme respekt, úctu a pokoru vůči všem našim soupeřům-kamarádům na hřišti a hlavně mimo něj. Já osobně toto vítězství věnuji nejen všem, co přijeli, ale i těm, kteří chtěli přijet, ale buď ze zdravotních, rodinných či pracovních důvodů nemohli.


Los Solskjaers obhájce loňského prvenství, který patřil k největším favoritům turnaje, opět potvrdil své kvality, ale zůstal těsně pod vrcholem. I když se ve finále dostali do vedení už po 2 minutách, tak se od nich v rozhodujících chvílích odvrátilo štěstí, které měli na své straně při čtvrtfinálových a semifinálových penaltových rozstřelech. I tak však prokázali kvalitu a bavili fotbalem nejen sami sebe, ale i celé obecenstvo.


Diaboliques tento tým byl považován za černého koně turnaje, protože na posledních dvou turnajích vždy bojovali o poháry, na letním srazu obsadili 3.místo, ale tentokrát se jim nepodařilo postoupit přes čtvrtfinále. I tak zanechali sympatický dojem a na letním srazu budou určitě patřit k favoritům turnaje.


Ďáblové tento tým měl na turnaji premiéru a byl složen především z fanoušků z okolí Olomouce. Ve svém středu měli silné individuality (nejlepší brankář) a v každém zápase hráli vyrovnanou partii, ale v závěrečných minutách či sekundách ztratili buď výhru nebo remízu. I tak jsou příslibem do budoucna.


Redaktoři silný tým redaktorů, který na letním srazu předvedl fotbalovou kvalitu se tentokrát výsledkově neprosadil a prohrál všechny zápasy ve skupině. I když ve čtvrtfinále dlouho drželi nerozhodný stav 2:2, tak jim nakonec závěr nevyšel a ukončili své účinkování v turnaji debaklem. Ovšem co je nutno připomenout, tak redaktoři opět zcela jasně ovládli posezeníčka jak po bowlingu, tak po fotbálku. Vítěz třetího, čtvrtého …. poločasu byl zcela jasný. Věřím, že na letním srazu se prosadí i výsledkově, protože fotbal hrát umí. Já bych však ještě podotknul, že nebýt redaktorů a jejich práce na webu devilpage.cz, tak naše srazy by neměli takovou návštěvnost a tím by utrpěla i celková atmosféra srazu, protože nebýt našich setkání, tak bych nikdy nepoznal super lidi, kteří fandí stejnému týmu jako já. Děkuj(i)eme!


Hellwayner další z favoritů turnaje, který stejně jako na letním srazu vyhrál zcela jasně skupinu. Na rozdíl od letního srazu přešli přes čtvrtfinále, ale v semifinále neměli štěstí při penaltovém rozstřelu. Chuť si však zpravili v utkání o 3.místo, které ovládli a po zásluze si odvezli pohár pro 3.místo.


Inferno tým byl složen převážně z fanoušků ze Slovenska, kteří byli velmi příjemným překvapením a oživením celého turnaje. Nakonec však na ně zbylo nevděčné 4.místo, ale za své vystoupení si zaslouží uznání. I když hráli velmi týmově, tak měli v týmu výraznou individualitu-nejlepšího hráče. Žádné hlasování nebylo tak jasné, jako toto. Pokud přijedou na letní sraz, tak budou patřit k favoritům.


Apage Satanas tým, který získal pomyslnou cenu „sympaťáci turnaje“ se prezentoval poctivým fotbalem a svým smyslem pro humor bavili všechny kolem. Zejména to (pěvecká vložka), co předvedli Radek s Markem v Picassu stojí za poklonu. Já (pořadatel turnaje) slibuji, že ta cena nebude pomyslná, ale nechám ji dodatečně vyrobit, protože si ji zasloužíte. Bez vás by posezeníčko nebylo tak skvělé a nezapomenutelné. Děkuji za všechny!


Zde je kompletní výsledkový servis fotbalového turnaje:


skupina A

výsledek

Satanáši – Los Solskjaers

2:2

Diaboliques – Ďáblové

3:1

Satanáši – Diaboliques

4:1

Los Solskjaers – Ďáblové

4:4

Satanáši – Ďáblové

4:3

Los Solskjaers – Diaboliques

5:1Tabulka skupiny A

skóre

body

1.

Satanáši

10:6

7

2.

Los Solskjaers

11:7

5

3.

Diaboliques

5:10

3

4.

Ďáblové

8:11

1


skupina B

výsledek

Redaktoři – Hellwayner

3:5

Inferno – Apage Satanas

4:1

Redaktoři – Inferno

1:8

Hellwayner – Apage Satanas

2:1

Redaktoři – Apage Satanas

0:4

Hellwayner – Inferno

3:1Tabulka skupiny B

skóre

body

1.

Hellwayner

10:5

9

2.

Inferno

13:5

6

3.

Apage Satanas

6:6

3

4.

Redaktoři

4:17

0


Playoff:


Čtvrtfinále:

Satanáši – Redaktoři 8:2

Hellwayner – Ďáblové 3:0

Inferno – Diaboliques 3:1

Los Solskjaers – Apage Satanas 4:4, na penalty postoupili Los Solskjaers


Semifinále:

Satanáši – Inferno 4:3

HellwaynerLos Solskjaers 2:2, na penalty postoupili Los Solskjaers


O 3. místo:

Inferno– Hellwayner 2:5

Finále:

SatanášiLos Solskjaers 4:1


Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Pokorný z týmu Inferno.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Petr Zeman z týmu Ďáblové.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Petr Kurtin z týmu Hellwayner.


Sraz opět ukázal a potvrdil, že Manchester United má jak v ČR, tak na Slovensku věrné a oddané fanoušky všech věkových kategorií, protože na sraz přijeli i fandové z nejodlehlejších koutů obou republik od nejmladších až po ty v pokročilém věku. Ti neváhali urazit velký kus cesty, aby se s ostatními fandy Rudých ďáblů mohli poměřit ve fotbalovém či bowlingovém umění a hlavně strávit s nimi velmi příjemný den či víkend, na který hned tak nezapomenou. Ne nadarmo se říká, že ve dvou a více se jde i do pekla veseleji nebo je lepší vládnout v pekle než sloužit v nebi, popř. tanec s ďáblem není určen pro jednotlivce, který by nejraději zmizel, když zjistí s kým má doopravdy tu čest. V našem případě to platí devatenáctinásob-prozatím. Stabilně vysoká účast na našich srazech poukazuje na velkou oddanost, úctu či dokonce závislost na našem klubu. Tento fakt dává jasně najevo, že čím dál tím více fanoušků v ČR a SR si uvědomuje, co to skutečně znamená a obnáší fandit anglickému fotbalovému klubu jménem Manchester United. Máme z pekla štěstí, že fandíme právě tomuto klubu. Fandění není přežitek, hloupost, laciná společenská událost, komerční etiketa či krátkodobé ztotožnění se s „něčím“, je to životní styl, filozofie, dar, vášeň a běh na dlouhou (nekonečnou) trať, která je překážková.


Na závěr bych chtěl poděkovat nejen všem zúčastněným, kteří svou přítomností pomohli pozdvihnout pomyslnou laťku našich srazů opět výše, ale i redakci devilpage.cz, která mi umožnila propagaci srazu. Redaktorům patří i dík za to, že přivezli na sraz spoustu krásných věcí s logem našeho milovaného klubu za velmi příznivé ceny. Velký dík patří i personálu Restaurantu Picasso, který nám poskytl vysoce komfortní podmínky našeho posezeníčka, které bylo velmi hlasité a místy až divoké. Personál projevil velkou shovívavost, trpělivost a pochopení pro unikátní sortu lidí (fans Man Utd), kteří byli ve svém živlu a užívali si sraz se vším všudy. Pablo Picasso je světoznámý malíř a sochař, ale troufnu si říct, že kdyby měl namalovat včerejší dění, které se odehrálo v restauraci, která nese jeho jméno, tak by to raději vzdal.


Speciální a VELKÝ dík patří zejména SPONZORŮM, kteří nám umožnili vysoce nadstandardní podmínky našeho srazu (pronájem sportovní haly, poháry pro nejlepší tři týmy, individuální ocenění), tudíž my-fanoušci Manchesteru United jsme to měli vše ZDARMA!


Na sponzoringu se podíleli:

www.devilpage.cz www.devilpageshop.sk www.mufanclub.sk


p.Petr Veselý – Sportovní poháry YARK – web: www.yark.czFotogalerie ze srazu: http://radim-martina.rajce.idnes.cz/Sraz_fanousku_ManUtd-25.-26.11.2011_Zlin/

Autorem rekapitulace je Radim Salajka


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!