15/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex reaguje na kritiku záložní řady

Sir Alex Ferguson silně reaguje na kritiku zálohy United a trvá na tom, že nikdy nebude prosazovat bezmyšlenkovité nákupy k posílení svého týmu.


V rozhovoru pro MUTV, který byl vysílán v pátek večer, bylo Bossovi sděleno, že hlavní diskuzí posledních dní na klubové televizi je hra střední zálohy, přičemž se začínají objevovat také hlasy nespokojených fanoušků volající po nových posilách.


Sir Alex zareagoval tvrzením, že momentálně nemá žádný smysl snažit se vtrhnout na přestupový trh a snažit se rychle někoho podepsat. Navíc dodává, že jeho hráči se i vzhledem k velikému počtu zranění – a to nejen v záložní řadě, ale například i v obraně – vypořádali se situací velmi slušně.


„Kritika je v pořádku, pokud však není přehnaná,“ prohlásil manažer. „Anderson a Tom Cleverley jsou zranění a nutno říct, že oba mají obrovský potenciál – jsou to skvělí mladí hráči. Když si to shrneme, chybí nám tedy dvě velmi důležitá kolečka ve stroji.


„Darren Fletcher měl ještě před nedávnem taktéž své problémy se zdravotním stavem a Michael Carrick prodělal několik zranění, takže se snažíme dosáhnout konzistentní sestavení střední zálohy.


„A navíc, není to jen otázka záložníků – musíte se také podívat na naši obrannou čtveřici, která se vlivem zranění stále měnila. I přes to jsme si v tomto ohledu vedli velmi dobře.


„Každý říká, ať koupíme nějakého středního záložníka. No, možná bych to i udělal, ale jen v případě, že by dotyčný byl hráčem Manchesteru United a hrál například za rezervu. Když jsme dříve poprvé viděli Bryana Robsona nebo Roye Keana, muselo být všem jasné, že dostanou přednost. Možnosti našeho týmu jsou veliké.“


Sir Alex moc dobře věděl, že nahrazení Paula Scholese nějaký čas zabere, ale zároveň podpořil mladé hráče United.


„Když ztratíte tak brilantního hráče, jako byl Paul Scholes, nastane určitý čas, ve kterém je veliká šance, že se některým mladým hráčům z rezervního týmu podaří prosadit se.


„Cleverley působil v posledním roce ve Wiganu a stejně tak nasbíral zkušenosti i z Leicesteru a Watfordu. Po všech těchto hostováních je z něj mnohem vyspělejší hráč a my mu důvěřujeme.“Zdroj: http://www.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!