01/03/2021

Sir Alex: „Zaslúžili sme si viac“

Sir Alex Ferguson hovorí, že výkon United v zápase s Benficou si zaslúžil viac ako len jeden bod z frustrujúcej remízy 2-2.

Boss si je istý, že jeho zverenci by si zaslúžili zisk všetkých troch bodov z utorkového chaotického zápasu na Old Trafford, ale zároveň ostáva sebavedomý v otázke postupu United do ďalšej fázy súťaže.

„Góly, aké sme dostali, sú sklamaním – boli trochu bláznivé, aby som bol úprimný,“ polemizuje Sir Alex. „Jeden bol vlastný a druhý bol zlý odkop Davida De Geu. Spätná prihrávka mohla byť lepšia, nebola zlá, ale David je nemohol odkopnúť až na tribúnu. Inak sme ale hrali dobre, vytvorili sme si pár veľkých šancí a predviedli skutočne dobrý futbal. So svojimi hráčmi som maximálne spokojný. Ale taká je hra, občas býva krutá a pre nás bola v tomto zápase.

„Musíme sa dostať do svojho rytmu a tempa. Mali sme zlý štart kvôli inkasovanému gólu v tretej minúte, ktorý vám značne odoberá paru a vietor z plachiet. Ale akonáhle sme sa dostali do hry, mohli sme do polčasu vyhrávať o dva, či tri góly.

V druhom polčase sme pokračovali vo vytváraní si šancí a myslím, že na víťazstvo by nám stačilo trochu viac šťastia. Chýba nám pár hráčov ako Tom Cleverley, Chirs Smalling sa vrátil len teraz a Nemanja Vidić bol vykartovaný. Ale káder, ktorý sme mali k dispozícii, bol dosť dobrý, na to sa nemožno sťažovať. Preto bola zostava taká, aká bola a zahrala veľmi dobre.“

United teda zotrvávajú na druhom mieste skupiny C a budú potrebovať minimálne jeden bod z posledného zápasu s Bazilejom, aby sa dostali medzi 16 najlepších. Šanca na víťazstvo v skupine je však mizivá, keďže sa dá očakávať domáce víťazstvo Benficy s Galati.

Sir Alex však zaujal bojovný postoj: „Karty sú rozdané, ale svojmu tímu absolútne verím. Samozrejme, Benfica by doma Galati mala poraziť a nasúkať im pár gólov, takže budeme musieť vyhrať vo veľkom štýle,“ nechal sa počuť manažér.