16/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Chicharito: „Život s United je úžasný!“ (Druhá část)

V druhé části rozhovoru Chicharito mluví o své lásce k Manchesteru United, o boji o základní sestavu a také o trénování ve sněhu.


Jak moc si užíváte život v United?

Je to neuvěřitelné. V některých ohledech si pořád zvykám na to nosit tento dres, být okolo všech těch úžasných hráčů, vidět své jméno na dresu Manchesteru United… Je to skvělé. Někdy se ráno probudím a nemůžu tomu uvěřit. Žiju v této skvělé zemi, hraju v té nejlepší lize na světě, za ten nejlepší klub na světě. Jsem za to hrozně moc vděčný.


Letos je konkurence v útoku vysoká. Do týmu se vrátili Danny Welbeck, Mame Biram Diouf a Kiko Macheda. Jak se s tím vypořádáváte?

Není to problém. V každém týmu je vždy konkurence. Když se na tréninku rozhlídnete, můžete vidět skoro 30 hráčů, jenže v zápase jich může nastoupit pouze 11. Takže je to složité. Pokaždé bude někdo, kdo bude zklamaný. Na tréninkovém hřišti se každý snaží ze sebe vydat jen to nejlepší, každý se chce zlepšovat a vybojovat si své místo v týmu.


Kolik jste toho věděl o Dannym Welbeckovi, než začala tato sezóna?

Předtím jsem ho párkrát viděl hrát, a to nejenom když byl loni na hostování. I předtím, ještě když jsem hrál v Mexiku. Danny právě začínal hrát za první tým, dostal svou šanci. Je na něm vidět, že má velký potenciál, pořád se zlepšuje. Už předtím byl hodně dobrý, ale teď je ještě lepší. Měl opravdu výborný start do sezóny.


Ještě se Vám v dresu Rudých Ďáblů nepovedlo dát gól zpoza šestnáctky, i když jste v Chivas pár takových dal. Je šance, že letos nějaký z dálky vstřelíte?

Nikdy nevíte! Ono je to hlavně způsobeno tím, jaké instrukce mám od Sira Alexe. Mou prací je hrát velmi vysoko, v podstatě až u stopera. Upřímně, je mi jedno odkud střílím góly, protože gól z metru má stejnou cenu jako z půlky hřiště. Gól jako gól.


V minulých sezónách jste byl dost zaneprázdněný. V létě mezinárodní povinnosti, přes sezónu ty klubové. Nevadí Vám to?

Ne, vůbec. Fotbal miluji. Když se podíváte na rozpis zápasů Manchesteru United a pak reprezentace, tak si možná řeknete, „To je hodně!“ Ale já jsem vyrostl na touze hrát fotbal a jsem opravdu šťastný, že se tím můžu živit.


Občas mají hráči z teplejších krajin problém s aklimatizací v Anglii. Jste připraven na druhou zimu v Manchesteru?

Tady je to úplně jiné! Strašná zima. V životě jsem nikde neviděl takovou zimu. Byla to asi ta nejstudenější zima, jakou jsem za svých 23 let zažil. V Mexiku v zimě není vůbec zima. Nikdy tam nesněží! Trénování ve sněhu byla opravdová výzva, ale bylo to pro mě něco nového a užil jsem si to.


Vyhrát 19. ligový titul byl pro United obrovský úspěch. Může tento tým pozvednout pohár nad hlavu znovu?

Jsem si jistý, že na to máme. Máme spoustu mladých hráčů, kteří jsou hladoví po úspěších, což zase inspiruje zbytek týmu. Hodně hráčů už je tady spoustu let a vyhráli už hodně trofejí, ale pořád mají touhu vyhrávat. Myslím, že máme dobrý mix mladých a zkušených hráčů a tohle bude pro nás důležité.


Zdroj: ManUtd.com
Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!