15/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

V tento den: 6. listopad 1986

Přesně před čtvrtstoletím se v klubu známém jako Manchester United začalo všechno navždy měnit…V listopadu 1986 byli United ve velmi špatné situaci. Po porážce 1:4 od Southamptonu se krčili dokonce na sestupových příčkách a fanoušky napadaly jen ty nejhorší myšlenky.


Klub však stále chtěl být kvalitní a vedení si uvědomilo, že je potřeba něco změnit, protože od odchodu Sira Matta Busbyho zde bylo úspěchů jen velmi málo.


V té době působil už pátým rokem na lavičce manažer Ron Atkinson, kterému se podařilo vyhrát dvakrát FA Cup, a nikdy zatím neskončil v lize hůře, než na čtvrtém místě. Jenže jeho poslední sezóna se vyvíjela naprosto katastroficky.


Vedení se tedy rozhodlo, že ho nahradí jiným manažerem a začalo rychle hledat vhodného nástupce, který by posunul znovu United na ty nejvyšší příčky anglického i světového fotbalu. A na toto místo se hodil pouze jeden jediný člověk.


„Převzetí tak obrovského klubu, jako je Manchester United, je opravdová výzva,“ řekl Alex Ferguson na své první předzápasové tiskové konferenci. „Musím se přiznat, že se příliš nedívám do minulosti.


„Nemyslím to však tak, že bych si nevážil úspěchů, kterých Manchester United dosáhl v předešlých letech. Ale možná je jen jedna cesta, a to směrem dopředu. Cílem tohoto klubu je vyhrávat trofeje. To je jediný opravdový způsob, jak se odpoutat od minulosti. Budu si zde užívat každou minutu.“


Alex ukázal, že opravdu byl a je tím pravým mužem na lavičce United. Kéž by to tak mohlo být ještě dlouhou dobu…


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!