09/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Legendy chválí Fergusona

Sir Bobby Charlton a Denis Law chválí Sira Alexe poté, co dnes oslaví 25. rok na lavičce Manchesteru United.


Obě legendy Manchesteru United pějí slova chvály na adresu Alexe Fergusona. Ten dokončuje 25. rok ve vedení Rudých ďáblů.


Oba dva, kteří také vyhráli s Manchestrem United Evropský pohár v roce 1968, si myslí, že Sir Alex by měl být považován za nejlepšího manažera britského fotbalu všech dob.


I přesto, že bude Alex Ferguson letos oslavovat už 70 let, Charlton i Law tvrdí, že může zůstat na lavičce United jak dlouho bude chtít.


„Je tak úspěšný, že až skončí, tak skončí jako nejlepší manažer, jaký kdy byl,“ říká Sir Bobby.


„Hrál jsem pod Sirem Mattem Busbym. Ale podívejte se, co dokázal Sir Alex. Vyhrál neskutečné množství trofejí.“


„Jsem velmi spokojený, protože udělal život jednodušší všem, kteří jsou nějak spojení s Manchestrem United. Toto skvělé výročí si zaslouží oslavu, protože je to opravdu unikátní věc, hlavně v dnešní době, kdy se střídá jeden manažer za druhým.“


„Jak dlouho by měl ještě zůstat ve vedení? To je otázka, kterou si pokládají všichni fanoušci. Jsem si jistý, že vydrží tak dlouho, jak jen on sám bude chtít,“ zakončil Sir Bobby.


Law, který skóroval 237 gólů v dresu United, souhlasí, že by měl Ferguson být považován za nejlepšího manažera všech dob.


„Sir Matt postavil tři skvělé týmy. První v roce 1948, který jsem nikdy neviděl hrát. V roce 1958 tým, který byl bohužel ovlivněn Mnichovskou katastrofou. Kdyby se tohle nestalo, tak by tento tým určitě pár let dominoval. A poté postavil tým zase o deset let později – v roce 1968,“ řekl Law.


„Je to to samé, co předvádí a předváděl Sir Alex. Postavil vítězný tým v devadesátých letech a teď přichází další nový tým. Jestli se moje výpočty nepletou, tak Sir Alex postavil celkem pět týmů za doby své vlády na Old Trafford.“


„Je oddaný k tomu hrát atraktivní, útočný fotbal, a když něco v týmu potřebuje vylepšit, tak se mu to podaří vylepšit bez nějaké známky znepokojení. Pořád je velmi silný v tom, co dělá a podle mě by si zasloužil ocenění pro nejlepšího manažera všech dob,“ zakončil Law.


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!