12/05/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Boss byl rád za závěrečný hvizd rozhodčího

Sir Alex Ferguson byl zrovna ve svůj velký den vystaven velmi nervózním 15 závěrečným minutám zápasu kvůli svým svěřencům.Sunderland přijel na Old Trafford večer před 25. výročím Fergieho na lavičce Manchesteru United. Ale Black Cats se za každou cenu snažili dobrou náladu fanoušků zkazit. Red Devils sice v první půli šli do vedení, ale poté se jim nepodařilo vstřelit další branky a museli ke konci utkání čelit tlaku hostujícího týmu.


„Těch posledních 15 minut bylo mučení,“ řekl Sir Alex Ferguson pro MUTV bezprostředně po utkání. „Byl jsem opravdu rád, když rozhodčí naposled fouknul do píšťalky. Sunderland v posledních 15 minutách zvýšil tlak a hrál velmi dobře.“


Na druhou stranu, Red Devils tentokrát rozhodně nebyli pány na hřišti po celou dobu utkání. Dokonce i rozhodující gól měli zčásti na svědomí Black Cats, když Wes Brown smolně usměrnil hlavičku Welbecka do vlastní sítě.


Sir Alex uvažoval o tom, zda právě velikost tohoto zápasu – po celém stadionu se rozléhaly oslavné chorály na manažera a byla dokonce přejmenována tribuna North Stand na Sir Alex Ferguson Stand – byla jedním z faktorů, které negativně ovlivnily výkon hráčů.


„Dnešek byl ze strany hráčů hodně nervózní. Myslím si, že to na nich bylo docela vidět. Chtěli totiž moc vyhrát kvůli mně.


„Takováto výročí mívají na hráče někdy negativní dopad. Vzpomínám si na 50. výročí mnichovské letecké katastrofy a ten den jsme doma podlehli 1:2 Manchesteru City. A bylo to právě proto, že byli nervózní. Dnes to bylo nejspíše to samé.“


Fanoušci Sunderlandu byli po utkání znepokojeni s rozhodčími kvůli incidentu, při kterém měl v pokutovém území United hrát jeden z obránců rukou. Rozhodčí Lee Mason dokonce chtěl nařídit pokutový kop, po konzultaci s asistentem si to však rozmyslel. Ale Sir Alex celý povyk okolo této situace nechápe.


„Nejdříve jsem nemohl té penaltě uvěřit,“ řekl. „Jasně jsem to viděl. Jediný, kdo zahrál rukou, byl Ji Dong-Won.


„Ve skutečnosti nejprve asistent zamával praporkem a nařizoval penaltu. Myslím, že sám Lee Mason jeho rozhodnutí příliš nechápal. A každý z nás viděl, jak reagovali naši hráči. Naštěstí se poté asistent opravil a rozhodl se správně.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!