25/02/2021

Blog : Nick Coppack

Nedělní zápas proti Manchestru City, nejtěžší porážka na domácím hřiští od roku 1955.

Bude snad tato porážka proti městskému rivalovi ze City znamenat přesunutí rovnováhy sil z červené na modrou ?? To rozhodně ne.

Porážka 6:1, navíc na domácím hřišti proti úhlavnímu nepříteli Manchestru City zůstane v myšlenkách všech ještě dlouho a ta vzpomínka na tento zápas nás bude vždy bolet.

Do doby, než byl Evans vyloučen, se svěřenci Sir Alexe Fergusna statečně prali, pak ale zcela odpadli, City poté jen kontrolovalo balon, Joe Hart se svými zkušenostmi velmi pomohl, natahoval se svými spoluhráči čas při rozehrávce a kontaktní gól United přišel až v 81. minutě, ale bylo to už pozdě, sázka na totální ofenzivu se nevyplatila a Manchester United na to doplatil.  Posledních několik minut hry bylo šílených, obrana Reds se totálně rozpadla a hosté tak pohodlně přidali další 3 branky.

Fanoušci mají právo odsoudit hráče United za ztrátu koncentrace v posledních minutách, ale dokud nepřišlo vyloučení Evanse, hráli svěřenci Fergusna vyrovnanou partii proti Manchestru City, dokonce i statistiky držení balonu(51% – 49%) to dokazují.

Zachovejte klid, pokračujte !!!!

Kreativita byla zřejmě to, co chybělo hráčům Reds v nedělním utkání. Hnací sílou týmu byl hlavně Wayne Rooney, který se postupně stáhl do zálohy.  Je potřeba se co nejdříve odrazit zpět, to bude velmi důležité.

Sir Alex byl velmi zdrcen tímto výsledkem. „Nikdy jsem neprohrál 6:1 v mém životě,“ řekl. Jeho úkolem bude nyní dát tým zase dokupy, napravit způsobené škody a nedopustit, aby tato potupná porážka zanechala na hráčích jakékoliv stopy.

Letmý pohled na příští zápasy ukazuje, že Manchester United čekají zápasy s relativně slabšími soupeři, zatímco jejich rivala ze City čeká těžké série zápasů proti Chelsea, Arsenalu, Liverpoolu a Stoke.

Samozřejmě bychom se neměli zabývat domněnkami, ale měli bychom se zaměřit na fakta a těmi jsou, že v derby vyhrál Manchester City 6:1 a to je fakt, další fakt je, že mají nyní náskok 5 bodů na prvním místě tabulky.

Takže na závěr, nenechme se unést tímto špatným výsledkem, jistě to bolí, ale musíme pokračovat.