24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rio Ferdinand je na derby připraven

Ferguson potvrdil, že z Rumunska se všichni hráči vrátili v pořádku a žádná nová zranění se v týmu neobjevila. Na Citizens je připraven i Ferdinand, který měl pro duel v Lize mistrů volno. Řeč byla také o výzvě, kterou měststký rival nyní představuje.Boss Rudých ďáblů se nyní zabývá tím, jakou taktiku zvolí a jaké hráče pošle na hřiště pro nedělní utkání s městským rivalem Manchesterem City, jelikož zraněných ubývá a naopak možností využití hráčů ve hře tím pádem přibývá. Zcela fit je také zkušený stoper Ferdinand, jenž s týmem necestoval do Rumunska, aby byl na City v plné síle.


„Nevzali jsme Ria s sebou, protože jsme měli pocit, že bychom jej v zápase ani nevyužili. Všichni jsou samozřejmě v pořádku, což je skvělá zpráva a slibná výchozí pozice před duelem s City. Myslím si, že City se nyní prezentují fantastickým způsobem. Kdyby nezahodili dvougólové vedení s Fulhamem, vedli by ligu s plným bodovým ziskem, což by pro ně znamenalo dosažení rekordu. V neděli by to mohl být dokonalý zápas a já se na něj velmi těším,“ uvedl manažer United.


Citizens zažívají svůj nejvydařenější vstup do sezóny, považte, od roku 1897 a do utkání půjdou netypicky z pozice, kdy se nacházejí v tabulce před United. Kdyby svěřenci Roberta Manciniho dokázali zvítězit, odskočili by Rudým ďáblů v tabulce na rozdíl pěti bodů. O takovém scénář však Sir Alex nechce přemýšlet, ačkoliv tvrdí, že pokud by se tak stalo, na smazání vzniklého manka, by bylo ještě dost času.


„Co se týká tohoto střetnutí, tak říkat, že se jedná o zápas o titul a podobné věci, můžete posuzovat až na konci sezóny. Kterýkoliv tým vyhraje, dosáhne rozdílu. Nicméně cesta je stále volná k tomu, abychom se z toho, pokud bychom prohráli, dokázali vzpamatovat, o tom není pochyb.“


Derby mezi United a Citizens bývají v posledních letech doprovázena vzrušením a dramatickými momenty až do posledních minut. Výjimkou tohoto pravidla se ukázala být pouze bezgólová remíza na Eastlands v prvním vzájemném střetnutí těchto soupeřů v loňské sezóně.


Lodivod Rudých ďáblů je sebevědomý. Souboj městských rivalů však ve své prognóze označil jako střetnutí, které se ukáže jako velmi působivé.


„Výsledek 0-0 na City byl pouhou ránou do prázdna a v tomhle utkání se vlastně nic nestalo, což nebývá v těchto duelech úplně normální. Obvykle jsou totiž, plné zajímavých událostí a my jsme měli proti City dvě nebo tři celkem mimořádné zápasy, zvláště pak v pohárových soubojích. Někdy jsou derby zklamáním. Minulou sobotu proti Liverpoolu, se hodinu a čtvrt prakticky nic nedělo, ale první vstřelený gól to všechno změnil a nakonec z toho byl skvělý zápas. Góly změnily obraz hry a my jsme na to museli reagovat, abychom dokázali tým správně nasměrovat a získat přijatelný výsledek. Něco podobného by se mohlo stát i v neděli, ale kdo ví?“ polemizoval Ferguson nad průběhem celkově 161. derby s městským rivalem.


Jedna věc je však podle Sira Alexe jistá. Ať už zápas dopadne jakkoliv, budou City figurovat mezi uchazeči v boji o ligový titul až do konci sezóny.


„Čas od času musíme přijímat [podobné] výzvy znovu a znovu. Tohle je další situace, se kterou budeme muset něco udělat. Je to ten typ výzvy, kterých jsme za ty roky přijali mnoho. Nechcete se umísťovat v pořadí za ostatními kluby, ale v posledních několika letech se nám to stávalo s Chelsea. My jsme však ukázali naši sílu, odhodlání a dobré rozhodování, což nás zase vrátilo zpátky před ně,“ zakončil Ferguson slovy, kterými říká, že i s překážkou, jakou jsou Citizens, si Manchester United dokáže poradit.Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!