19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Vyjádření trenérů před vzájemným utkáním v Lize mistrů

Sir Alex řekl, že United rozhodně nepodcení ani soupeře jakým je Otelul Galati, který se jeho svěřencům postaví dnes večer. Kouč rumunského týmu Dorinel Munteanu naproti tomu považuje za velkou čest, zahrát si proti klubu Manchester United.Remízy z prvních dvou zápasů Ligy mistrů ve skupině C poněkud zkomplikovali cestu za hladkým postupem do jarní části a asi jen málokdo čekal, že duel s Otelul Galati bude mít pro splnění tohoto úkolu tak velký význam. I přes to, že o víkendu čeká Rudé ďábly derby s Manchesterem City, oznámil boss United, že v Rumunsku nastoupí jeho tým v silné sestavě.


„Myslím, že musíme vyhrát a tudíž do hry nasadím silný tým. Mohl bych poskládat několik týmů a vím, že každý by byl dost silný, aby zvítězil. Samozřejmě, že jsme byli trochu zklamaní po remízách s Basilejí a Benficou, ale musíme se vzchopit a dál bojovat, abychom získali všechny tři body. Tohle není soutěž, ve které si můžete dovolit usnout na vavřínech. Dnešní zápas je pro nás velice důležitý. Je těžké říct, zda je nutné tenhle match vyhrát. Myslím si, že to záleží také na tom, jak dopadne střetnutí Basileje s Benficou. Nicméně pro nás je důležité zvítězit, což všechny problémy vyřeší,“ řekl boss Red Devils.


„Zítra a v neděli hrajeme dva důležité zápasy. Musíme tedy udělat vše pro to, abychom se přiblížili postupu ze skupiny, ale zároveň se musíme během čtyř nebo pěti další dní zotavit a připravit na utkání proti City. Časový rozestup zápasů je pro nás ideální. Neměli bychom tak mít žádné problémy s tím, dát se do kupy, a proto si nemyslím, že dnešní výkon týmu unaví hráče natolik, že by měl vliv na jejich hru v neděli.“


Nováček Otelul Galati je po porážkách s Benficou a Basilejí stále bez bodu. I přes to, že je rumunský celek velkou neznámou, nastřádali United o tomto týmu dostatek informací k tomu, aby se na utkání pečlivě připravili a zvítězili.


„Sledovali jsme Galati několikrát a podívali jsme se také na video jejich zápasu s Benficou. Ani jeden tým toho na hřišti moc nepředvedl a pro Galati to byl poněkud nešťastný duel, jelikož nechybělo mnoho a střetnutí skončilo remízou.“


„Jejich pojetí hry je shodné s mnoha evropskými celky – hrají tak, že dva hráči operují na křídlech, jeden se pohybuje ve středu hřiště a jeden je více zatažený. Hodně evropských týmů se prezentuje stejným systémem. Máme jasnou představu o tom, jaký průběh by mělo utkání mít, a doufáme, že dosáhneme výsledku, jakého chceme,“ naznačil trenér Rudých ďáblů stručně filozofii United pro dnešní zápas.Svěřenci Dorinela Munteanua dosud nehráli s tak slavným klubem, jakým je Manchester United a tudíž to pro ně to bude velká zkušenost. O vzájemném souboji a týmu, proti kterému rumunský celek stojí, řekl několik slov trenér Otelul Galati, který si je vědom toho, že jeho mužstvo nečeká jednoduchý zápas, nicméně naděje na úspěch se rozhodně nevzdává.„Je to pro nás fantastická chvíle, protože Manchester United patří k největším klubům v Evropě. Už to by měla být pro mé hráče motivace pro tento zápas a pro nás bude velká čest, se proti tomuhle týmu postavil. Doufám, že můj tým pochopil to, co jsem mu řekl po zápase s Benficou. Dnes se proti nám postaví několik velkých hráčů, ale já čekám, že uvidím na hřišti změnu poté, co jsme nezvládli utkání s Benficou,“ uvedl Dorinel Muteanua.


„Manchester United to proti nám nebude mít lehké. Není snadné hrát proti takovému soupeři, avšak my se na něj dobře připravíme, tím jsme si jistý. Vím, že náš protivník toho o nás moc neví, ale to je docela normální, protože v minulé sezóně to byl náš první ligový titul, nicméně jsem si zároveň jistý tím, že Manchester United o nás ví to, co potřebuje. Manchester United jsou pro dnešek jasným favoritem, ale uvidíme,“ zakončil sebevědomě lodivod Otelul Galati.


Zdroj: manutd.com, uefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!