24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Vidič a Rooney připraveni na návrat

Kapitán týmu Nemanja Vidič a útočník Wayne Rooney jsou připraveni nastoupit do základní sestavy proti Otelul Galati. Sir Alex Ferguson zároveň potvrdil , že Ria Ferdinanda nechal odpočívat, aby byl v plné síle na derby s Citizens.Kapitán Rudých ďáblů nebyl svému týmu k dispozici kvůli zranění lýtka, které si přivodil hned v 1. kole Premier League na hřišti West Bromwiche a mimo hru zůstal téměř dva měsíce. Během reprezentační pauzy se již stihl dát plně do pořádku a dokonce odehrál za Srbské národní mužstvo poslední kvalifikační utkání, po kterém následně reprezentační činnost ukončil. Proti Liverpoolu jej ještě nechal Sir Alex Ferguson odpočívat, ale nyní už je Vidič připraven nastoupit a dnes večer povede Rudé ďábly k prvnímu vítězství v Lize mistrů. Zároveň řekl, že Rio Ferdinand se výletu do Rumunska nezúčastnil, aby si odpočinul.


„Rio hrál v sobotu velmi dobře, ale my tady s sebou máme Vidiče a já cítím, že tohle je správná chvíle k tomu, dát Riovi oddech. Hrát tři zápasy v sedmi dnech je zkrátka dost, o tom se nemusíme bavit.“ zdůvodnil boss United Riovu nepřítomnost v Rumunsku.


Wayne Rooney nefiguroval proti Scousers v sobotu v základní sestavě, jelikož nebyl v dobrém psychickém rozpoložení poté, co mu bylo oznámeno, že vynechá všechna utkání Anglie v základní skupině na Euru 2012. Wayne však toužil zahrát si na Anfield Road a do hry byl tudíž nasazen ve druhé půli. I on už je nyní připraven odehrát plných 90 minut a večer bychom tak jej měli vidět ve hře od úvodních minut.


„Myslím si, že Wayne je připravený. Když přišel do hry [proti Liverpoolu], měl jsem pocit, že byl při chuti, plný energie a nadšení. Zoufale toužil do utkání zasáhnout, což bylo dobré.“


Sir Alex byl zároveň dotázán na Rooneyho trest. Ferguson uvedl, že věří, že ačkoliv byl Rooneymu udělen trest v podobě stopky ve všech zápasech skupinových zápasech na Euru 2012 v Polsku a Ukrajině, nakonec si anglický útočník na turnaji zahraje.


„Když si uvědomíte, že přijde o všechny zápasy Anglie v základní skupině, mohlo by to znamenat, že si na turnaji vůbec nezahraje. Anglie má v posledních letech neblahé zkušenosti s podobnými turnaji a oni vědí, že není snadné se na šampionát kvalifikovat nebo postoupit ze skupiny do vyřazovací fáze. Myslím si, že podobné myšlenky se Waynovi honí v hlavě. Nemyslím si, že někdo počítal s tím, že za to, co provedl, dostane stop na tři zápasy. Bylo to hloupé, i když nijak zvlášť nebezpečné. Byl to chvilkový zkrat a zanedbatelná reakce,“ vyjádřil se k Rooneyho trestu manažer Red Devils.


Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!