13/05/2021

Rio: „Remíza je spravodlivá“

Rio Ferdinand povedal, že remíza 1-1 je po predvedených výkonoch oboch tímov na Anfield Road zaslúženým výsledkom.

Stopér United si myslí, že zisk jediného bodu proti rožkom vystrkujúcim zverencom Kennyho Dalglisha, možno oslavovať. Je tiež nadšený z toho, že stále má svoje miesto v zostave aj proti veľkým tímom a to najmä po sérii predošlých zranení.

„S bodom som koniec-koncov spokojný,“ začal Ferdinand. „Vytvorili si niekoľko šancí v závere zápasu, ale my sme si najmä v druhom polčase dokázali veľmi presne prihrávať a ukázali sme pekný futbal. V poslednej tretine zápasu sme sa ale nerozhodli správne, preto sme si nedokázali vytvoriť viac šancí. No berúc ohľad na naše posledné zápasy na Anfield Road – myslím, že sme tam trikrát v rade prehrali – jeden bod z tohto zápasu nie je až taký zlý výsledok. V atmosfére, akú sme zažili, by sme chceli hrávať stále. Milujeme ju a užívame si ju. Ako som povedal už predtým, neexistuje lepšie miesto, kde by ste obratím o bod súpera potešili svojich fanúšikov viac. Som rád že som opäť naspäť v zostave. Užívam si svoj futbal, trénujem každý deň, čo viac si mám priať.“

Ferdinand sa stal stredobodom pozornosti v zápase pri momente, keď poslal k zemi záložníka Liverpoolu, Charlieho Adama, ktorý si myslel, že to bol nedovolený zákrok. Napriek tomu si Rio myslí, že to nebolo nič závažné.

„Bol tam síce menší kontakt, ale nemyslím si, že by zložil na zem chlapíka o váhe 12, či 13 kameňov. Týmto štýlom sa však hra v dnešných časoch uberá a neostáva iné, len sa prispôsobiť. Preukázali sme našu schopnosť reagovať na vývoj stretnutia a vybojovali sme si zaslúžený bod na štadióne Anfieldu,“ zakončil.