05/08/2021

Chicha: „Prvoradý je tím“

Javier Hernandez je nadšený zo svojho vyrovnávajúceho gólu na 1-1 proti Liverpoolu ale zdôrazňuje, že tímový výkon je dôležitejší ako jeho osobný úspech.

Chicharito do zápasu naskočil z lavičky a v 81. minúte po parádnej predĺženej lopte  od svojho útočného kolegu Welbecka svojím gólom na 1-1 stanovil konečné skóre na Anfield Road. Tento gól znamenal zaslúžený bod pre United a útočník vysvetlil, prečo bol práve tento jeho gól dôležitejší ako ten predošlý na štadióne Liverpoolu.

„Bol to veľmi vyrovnaný zápas. Mám pocit, že svoju hru súper viac otvoril v druhom polčase, čím si vytvoril šance a strelil gól. Potom sa však hra otvorila ešte viac a aj nám sa podarilo streliť jeden. Môj gól znamenal pre tím čosi viac ako ten predošlý na Anfielde, vtedy sme prehrali 3-1. Veľa spoluhráčov ma upozorňovalo na atmosféru na Anfield Road. Fanúšikovia sú dobrí kdekoľvek prídeme hrať, ale toto miesto je špeciálne. Najdôležitejšou vecou pre mňa ale je, aby som pomohol svojmu tímu a spoluhráčom. V našom kádri nie sú žiadni hrdinovia, každý chce pomôcť bez ohľadu na to, kto dá gól. Vieme, že tento bod je dôležitý, ale ja osobne sa necítim ako hrdina. Ja som dal gól, ale United získal bod.“

Útočník Diablov mal do sezóny kostrbatý štart, nakoľko sa potýkal s viacerými zraneniami, avšak, teraz by už mal byť úplne fit.

„V každom zápase sa pokúšam vydať zo seba to najlepšie. Zranenia sú súčasťou hry, stávajú sa dobré situácie, ale aj zlé, no my musíme byť pripravení, musíme si to užiť a urobiť všetko pre úspech tímu,“ nechal sa počuť Chicharo.