18/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Fortune vzpomíná na zápasy proti soupeřům z města na řece Mersey

Bývalý záložník Manchesteru United Quinton Fortune vzpomíná na zápasy Rudých ďáblů s Liverpoolem a Evertonem a doufá, že United na Anfield Road v sobotu po delší době opět uspějí.


Quinton Fortune přišel na Old Trafford 1. srpna v roce 1999 z Atletica Madrid. Tento jihoafrický záložník měl krýt záda Ryanu Giggsovi na levé straně zálohy, ale jak se později ukázalo, jeho schopnosti se lépe uplatňovali hlavně v defenzivní činnosti. A tak Fortune nastupoval v sestavě, kde bylo potřeba, a dostal se do role univerzála. Jenže jeho schopnosti nebyly nikdy natolik dobré, aby získat trvalé místo v základu. Za 7 sezón u Red Devils nasbíral „pouze“ 76 startů, ve kterých vstřelil 6 gólů, než v roce 2006 zamířil do Boltonu. V letech 1996-2005 také reprezentoval Jižní Afriku, za kterou nastoupil ve 46 utkáních a připsal si dva góly. Tolik krátce o bývalém hráči Manchesteru United, který se zapojuje do různých charitativních akcí a v současné době se snaží ještě pokračovat ve své kariéře ve vietnamské Hanoni.


Fortunemu se proti celkům z města na řece Mersey vždy dařilo. Všech zápasech, které hrál před tribunou The Kop, prohrál pouze jediné a to v roce 2001. V Goodison Parku pak dokonce hořkost porážky nepoznal ani jednou a v duelech se soupeři z Liverpoolu tak má velmi úspěšnou bilanci.


Zde jsou výsledky ze zápasů na hřištích Liverpoolu a Evertonu, do kterých Fortune v dresu Manchesteru United zasáhl:


4. 11. 2001 – Liverpool – porážka 3:1 – Premier League

1. 12. 2002 – Liverpool – výhra 1:2 – Premier League

11. 5. 2003 – Everton – výhra – 1:2 – Premier League

9. 11. 2003 – Liverpool – výhra – 1:2 – Premier League

7. 2. 2004 – Everton – výhra 3:4 – Premier League

15. 1. 2005 – Liverpool – výhra 0:1 – Premier League

19. 2. 2005 – Everton – výhra – 0:2 – FA Cup


Quinton Fortune si je zároveň jistý, že ačkoliv mají United určité problémy v obraně, dokážou i v sobotu zvítězit. Pro manutd.com také zavzpomínal na zápasy s Liverpoolem.


„Na Anfield Road jsem prohrál jeden jeden zápas. Bylo to poprvé a také naposledy.  Hned ten první byl nejtěžší, protože jsme ho prohráli. V tom dalším ale vstřelil 2 góly Diego Forlán a o rok později rozhodl dvěma góly zase Giggsy. Mám zkrátka na tyhle zápasy úžasné vzpomínky. Je to skvělé místo pro fotbal, zejména ta atmosféra, která tam je neuvěřitelná. Celé je to o rivalitě mezi námi a Liverpoolem a důvod, proč chcete být při tom přímo na hřišti. Je to místo, kde chcete předvést své schopnosti a charakter a ukázat světu, co jste vlastně zač.“


Fortune dále vyzdvihuje ofenzivní sílu United, avšak naproti tomu připomíná, že United mají při absenci některých obránců mezery v obraně. Doufá ale, že případný návrat Nemanji Vidiče pomůže odstranit veškerou nejistotu v zadních řadách United při návštěvě Liverpoolu.


„Myslím si, United vyhrají ligu, nicméně mám trochu obavy z jejich obranné hry. Ovšem jsem si  jistý, že každý chce tento problém vyřešit. Co se však týká útoku, tak ten máme neuvěřitelný. Je postrachem pro každého soupeře. Viděl jsem většinu zápasů a ostatní vůbec nevědí, jak se s tím vypořádat. Na druhou stranu jsme si nechali dát spoustu laciných gólů poté, co se nám rozpadla obrana a ztratili jsme vzadu jistotu. Ale až se do defenzivy znovu vrátí Vidič, bude zase všechno v pořádku a naše defenziva se díky tomu výrazně zlepší,“ řekl bývalý hráč United Quinton Fortune.Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!