26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rozhovor: Danny Welbeck a jeho vítězná mentalita

Danny Welbeck odpovídal pro magazín Inside United a web manutd.com na otázky týkající se jeho velmi dobrého startu do sezóny 2011/12 …


Tvůj start do sezóny v prvním týmu United pro tebe musí být po hostování v Sunderlandu jako splněný sen …


„Rozhodně. Když jsem konečně dostal svou šanci, nechtěl jsem ji propásnout. Předsezónní příprava mi vyšla velmi dobře, každý z nás získal důležité zkušenosti a já osobně jsem si užil zejména střetnutí s Barcelonou. I přesto, že jsem dostával v přípravě tolik šancí, neuvažoval jsem zatím vůbec o tom, že právě tohle je moje šance a byl jsem nesmírně šťastný, když mi manažer v prvních utkáních Premier League tolik věřil. Po svém prvním gólu proti Tottenhamu jsem se cítil opravdu skvěle. Není lepší pocit, než skórovat před tribunou Stretford End a rozhodně to chci předvádět i nadále.“Pomohlo ti, že tvůj spoluhráč Tom Cleverley byl po celou dobu v naprosto stejné pozici jako ty?


„Ano. Hrajeme spolu fotbal už od dětství. To, že se nám oběma podařilo proniknout do A-týmu, je velmi pozitivní. Jsme dobří přátelé na hřišti i mimo něj, máme spolu dobré vztahy. Oba jsme reprezentovali Anglii do 21 let a docela nám to pomohlo. Když hrajeme vedle sebe v záloze, skvěle si rozumíme. Tom působil ve stejné akademii a se stejnými trenéry jako já, což je skvělé. Právě zmiňovaní trenéři si zaslouží ocenění za vše, co pro nás udělali. Mohu například prozradit jména jako Eddie Leach, který trénuje děti do 9 let, dále trenér rezerv Warren Joyce a samozřejmě také Paul McGuiness, který má na starosti kluky do 18 let.“Jak moc frustrující bylo zranění v zápase proti Arsenalu?


„Byl jsem z toho zničený hlavně proto, že jsem hned ze začátku sezóny odehrál hodně minut a dařilo se mi. Musel jsem si od fotbalu nějakou dobu odpočinout a poté jsem začal opatrně trénovat – přesně podle plánů, které mi sestavili naši fyzioterapeuti. Já se musím pouze ujistit, že se vrátím minimálně ve stejně dobré formě, jako před zraněním.“Od svého návratu ze Sunderlandu se z tebe stal mnohem silnější hráč. Chodil jsi pravidelně do posilovny?


„Myslím si, že je to spíš o tom, že moje tělo už konečně dospělo. Trochu jsem sice dřel v posilovně, ale moje cviky byly založeny spíše na zesílení nohou, než na horní část těla. Moje fyzička se od mého odchodu na hostování taktéž hodně zlepšila. Musím být silný, protože někteří stopeři v Premier League váží až 90 kilogramů a já mám naproti tomu jen něco přes 70. Nechci to moc přehánět – musím se prostě cítit dobře.“Pomohlo ti hraní za anglickou reprezentaci do 21 let k lepší fyzičce?


„Měli jsme 3 týdny na dovolenou, což není tak moc, jako ostatní kluci. Jsem ale ještě mladý, takže to pro mě nebyl žádný problém a celkově si myslím, že mi reprezentování společně s částí letní přípravy Manchesteru United dost pomohlo. Navíc jsme poté ještě dostali dalších 10 dní volna, takže vůbec není co řešit. Stačilo se jen správně naladit na novou sezónu.“Anglie sice ze šampionátu vypadla, ale ty osobně jsi předváděl skvělé výkony …


„Jedná se o velký turnaj a my byli z výsledku velmi zklamáni. Prohráli jsme v našem posledním zápase i přesto, že jsme v něm předvedli možná náš nejlepší týmový výkon. Bylo to pro nás velmi deprimující. Jenže jak už se říká: Musíte se učit z každé situace, která ve fotbale nastane – ať už to je na tréninku nebo v zápase proti týmům s jiným stylem fotbalu. Pro mě byl turnaj zdrojem důležitých zkušeností.“Jsou pro tebe zkušenosti z porážek důležité? Zejména v United takovýchto chvil není zrovna mnoho …


„Prvně bych řekl, že je opravdu důležité, když jste v United od mala vychováváni k vítězné mentalitě. Všichni vám tu stále říkají, ať se snažíte vyhrát vše. Takový je Manchester United, aneb nikdy neříkej nikdy – neuvěřitelná chuť hráčů po vítězství je vidět v každém utkání. Ať už hrajeme proti komukoliv, vždy je jediný cíl – vyhrát. Nechceme jít do střetnutí s tím, že se pokusíme získat jeden bod a budeme si myslet, že je to v pořádku. V United je prostě vždy zklamání, pokud se vám nepodaří získat všechny tři body, takže se automaticky snažíte podat ten nejlepší možný výkon.“Může tvůj úspěch poskytnout příklad pro další generaci United, ve které čekají hráči jako Will Keane a Paul Pogba?


„Je mi stále jen 20 let, ale už jsem s těmito hráči trénoval poměrně dost. Vím moc dobře, jaké mají schopnosti, a pokud budou povoláni, rozhodně nepodají špatný výkon. Doufám, že někteří z našich mladších kluků dostanou šanci zahrát si například v Championship, jako já v Prestonu, a poté se vrátí do Premier League.“Preferuješ hru na tři útočníky, s jedním útočným kolegou, nebo se ti líbí hraní vepředu na vlastní pěst?


„Jsem rád, když mám na hřišti v útoku nějakého partnera, ale když jsem hrál za Anglii do 21 let vepředu úplně sám, naši záložníci byli vždy ochotni mě podporovat a pomoci. To je vždy velmi důležité. Já jsem prostě šťastný, když jsem na hřišti a je mi celkem jedno, jaký je styl hry. Ať už proti vám hraje kdokoliv, vždy musíte předvést týmový výkon, abyste uspěli.“V poslední době jsi vstřelil hodně gólů hlavou. Pracoval jsi na tomto typu zakončení při tréninku?


„Ano, poprvé jsem se začal snažit o zdokonalení hry hlavou v Sunderlandu. Poslední dobou střílím branky téměř výhradně hlavou. Opravdu nevím, co se děje – už si připadám, že neumím kopnout do míče! Myslím si, že jsem se naučil hlavně to, že když je míč na křídle, musím si za obranou stále hledat tu nejlepší možnou pozici pro zakončení. Dost se mi to vyplácí.“Občas jsi také nastupoval na křídle. Jsi si však naprosto jistý, že tvoje místo je pouze ve středu útoku?


„Určitě ano. Vždycky jsem měl tendenci sám sebe označovat jako útočníka. Myslím si, že když vyrůstáte a působíte v akademii jako útočník, tak vás budou vždy využívat na minimálně třech místech – levé i pravé křídlo a střed útoku. Pro mě to bylo docela přínosné, protože se alespoň učím, jak hrát, když je potřeba nastoupit na křídle. Jenže já mám radši hraní ve středu útoku.“Domníváš se, že největší hrozbu představuje Manchester City, nebo je na taková slova příliš brzy?


„V tento moment se spíše všichni soustředíme sami na sebe. Chceme jít do každého zápasu s cílem vyhrát. V Premier League je naproti tomu spousta dobrých týmů a každé utkání bude složité. Pokaždé proti vám nastoupí jiný soupeř s jiným stylem hry a naším úkolem je, abychom jim vnutili hru, kterou předvádí Manchester United.“Nyní ses konečně prosadil v United – užíváš si čas, který tu trávíš?


„Prozatím máme zaděláno na velmi dobrý start a myslím si, že hrajeme dobře. Stále se snažíme útočit. Je opravdu velmi vzrušující a úžasné být součástí tohoto týmu. Myslím si, že morálka zde je opravdu skvělá. Každý se tu stále snaží předvádět to nejlepší, co umí.“ 

Zdroj: http://www.manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!