25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Vítězem Golden Foot pro rok 2011 se stal Ryan Giggs

Zkušený záložník United Ryan Giggs získal další z mnoha individuálních ocenění, které si vysloužil svým výjimečným fotbalovým uměním. Čaroděj z Walesu se tentokrát stal vítězem ankety Golden Foot pro rok 2011.Golden Foot je fotbalové ocenění udělované od roku 2003. Uděluje se aktivním hráčům starším než 29 let, z nichž každý může vyhrát pouze jednou. Vítěze volí fanoušci, jež vybírají z deseti nominovaných, které volí skupina novinářů z vybraných sportovních periodik (za Českou republiku z měsíčníku Hattrick). Vítězovi se po způsobu hollywoodského chodníku slávy, dostává pocty otisknout své chodidlo do betonu na Promenádě šampionů, která se nachází na nábřeží v Monaku.


Zde se také koná každým rokem ceremoniál v Hotelu Paris, kde je vítězi předávána cena z rukou monackého panovníka. Od roku 2009 je navíc slavnostní galavečer doprovázen charitativní dražbou a výtěžek je věnován pro dobročinné účely v boji proti AIDS.


Za rok 2011 získal Golden Foot veterán Manchesteru United Ryan Giggs, který se tak přidal k ikonám světového fotbalu. Při této příležitosti  řekl několik slov, kterými dal najevo radost z udělené ceny a vyzdvihl rovněž muže, který mu k němu nejvíce pomohl, a sice Sir Alex Ferguson a jak je šťastný, že může hrát pod vedením nejlepšího manažera na světě.


„Je to tvrdé, ale zároveň spravedlivé. On toho od svých hráčů vyžaduje hodně, protože ví, co od nich očekávat. Je to ten nejlepší manažer a je skvělé mít ho vedle sebe po celou mou kariéru,“ řekl na adresu Sira Alexe Giggs.


„Je to velká čest vyhrát tuto cenu a mít svou stopu otisknutou vedle těch největších fotbalistů, je pro mě pocta. Měl jsem to štěstí hrát po boku skvělých hráčů, pod vedením nejlepšího manažera a za nejlepší klub na světě. V současné době si fotbalu stále užívám a mám z něho radost, takže jsem ještě nepřemýšlel nad tím, co budu dělat, až skončím. Nicméně kdyby bylo po všem a já měl skončit zítra, mohl bych říct, že jsem měl fantastickou kariéru, kterou bych si s nikým nevyměnil,“ prohlásil Ryan Giggs.


Pro Ryana Giggse letos hlasoval největší počet fanoušků v historii ankety. Velezkušený a stále energií nabitý Giggs suverénně zvítězil před ostatními nominovanými, kterými byli: David Beckham (Los Angels Galaxy a Anglie), Gianluigi Buffon (Juventus a Itálie), Didier Drogba (Chelsea a Pobřeží slonoviny), Samuel Eto’o (Kamerun a FC Anži Machačkala), Iker Casillas (Real Madrid a Španělsko), Javier Zanetti (Inter Milán a Argentina), Carles Puyol (Barcelona a Španělska), Raúl (Schalke 04 a Španělsko) a Xavi (Barcelona a Španělsko)


Zde je přehled vítězů z předchozích ročníků


A několik fotografií s Ryanem Giggsem při slavnostním vyhlášení, který přijal ocenění z rukou Prince Alberta II.


 

 

 

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!