05/08/2021

Ohlednutí za zápasy reprezentací

Ohlédnutí za tím, jak se vedlo hráčům Manchestru United, kteří zasáhli do bojů kvalifikace na EURO 2012.

Hned několik hráčů anglického velkoklubu Manchester United zasáhlo do zápasu svých zemí.

Za Anglii nastoupili v základní sestavě proti Černé Hoře hned 3 zástupci tohoto klubu a to Ashley Young, Wayne Rooney a Phil Jones a na posledních 15 minut se do hry podíval i útočník Danny Welbeck. A právě hráči Manchestru United se nejvíce podíleli na vývoji zápasu, Ashley Young se v 10 minutě trefil netypicky hlavou po centru Walcotta.  A byl to znovu Ashley Young, který připravil v 31. minutě gol pro Benta, který tak zvýšil na 2:0 z pohledu Anglie. Zápas však velmi ovlivnil útočník Wayne Rooney, který po nevybíravém zákroku, který neměl s fotbalem téměř nic společné dostal červenou kartu a musel tak předčasně opustit hřiště. Černé Hoře se ke konci zápasu povedlo vyrovnat na 2:2. Horko také bylo Philu Jonesovi, který v 1. poločase nedovoleně zastavil protihráče uvnitř pokutového území, rozhodčí však k jeho úlevě zákrok posoudil jako čistý.

Za Francii se v základní sestavě představil současný kapitán Manchestru United Patrice Evra, který se však zranil a odehrál jen poločas zápasu, který Francie zvládla a připsala si hladké vítězství 3:0.

Asi nejvíce ze všech hráčů se dařilo Nanimu za Portugalsko, který vstřelil úvodní 2 góly zápasu a Portugalsko tak zvítězilo 5:3.

Svůj debut, ale příliš nepovedený měl za Brazílii mladý obránce Fábio, který se bohužel zranil a nahradit ho musel Dani Alves. Brazílie nakonec Kostariku porazila hubeným rozdílem 1:0.

Doufejme, že problém s jeho zraněním není vážný i když Fábio odcházel do šatny hodně zklamaný.