22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Pogba v plánech Sira Alexe

Paul Pogba doufá, že bude dostávat více šancí v prvním týmu United poté, co si odbyl svůj debut v derby proti Leedsu v Carling Cupu. Nejen o zážitku z tohoto zápasu promlouvá mladý Francouz v tomto příspěvku.


Teprve 18tiletý, mimořádně talentovaný záložník debutoval proti Whites, když v poločase střídal Ryana Giggse a přispěl svým vydařeným výkonem k výhře Manchesteru United na Elland Road 3:0. Během svých premiérových 45 minut ukázal, proč je považovaný za velkou naději a díky své šikovnosti pokládán za budoucnost následujících let týmu Manchesteru United.


Mladý Francouz by se mohl svým fanouškům představit v prvním týmu i v dalším kole Ligového poháru proti týmu Aldershot Town, protože byl ujištěn Sirem Alexe Fergusonem, že se v jeho myšlenkách tato varianta objevila a přichází jeho čas.


Pogba řekl pro internetové stránky francouzského fotbalového svazu:


„Mluvili jsme spolu před začátkem sezóny o možnosti, že bych mohl jít hostovat do některého z týmů v Championship, ale Sir Alex mi řekl, že nechce, abych někam odešel. Rád bych mu tedy dokázal a utvrdil ho v tom, že udělal správnou věc, když se rozhodl ve mě věřit. Jsem hrdý na to, co dělám. Přibližuji se stále více prvnímu týmu United a v této sezóně doufám v pokrok.“


Pogba zároveň uvedl, že měl velmi smíšené pocity, když proti Leedsu nastoupil k druhému dějství na místo zkušeného Ryana Giggse.


„Byl jsem nervózní, ale zároveň šťastný, že mohu hrát po boku Carricka, Berbatova či Owena. Bylo příjemné okusit atmosféru prvního týmu a vyvolalo to ve mně ještě více chuti účastnit se dalších podobných zápasů.“


Pogba, který do akademie Rudých ďáblů zamířil z francouzského celku Le Harve v roce 2009 a v akademii a později také v rezervním mužstvu začal ukazovat, proč si United vybrali právě tohoto hráče. Jeho obrovský potenciál a přestup k Red Devils vyvolal množství diskuzí, protože už tehdy bylo jasné, že talentovaný Pogba roste pro špičkový fotbal a každý byl velmi zvědavý, zda tento hráč dokáže naplnit prognózy expertů. Zatím se zdá, že jde vše podle plánu. Francouzský mladík byl klíčovou postavou týmu U-18, který letos v květnu triumfoval v Youth Cupu. Je velkým příslibem do budoucna a my se tak můžeme těšit, jaké kousky nám tento hráč předvede.


„Zvedli jsme nad hlavu pohár před více než 25 000 fanoušky – to bylo úžasné. Vždycky jsem snil o tom hrát proti týmům jako je Chelsea nebo Liverpool a nyní se to stává skutečností. Pokračovali jsme v manchesterské tradici tím, že jsme tuto trofej vyhráli už podesáté. To jen dokazuje, že nejsem na severu Anglie náhodou!“ zakončil 18tiletý megatalent Paul Pogba.Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!