27/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Joyce: „Fryerse testujeme na různých pozicích“

Trenér Warren Joyce prozradil, proč talentovaný obránce Manchesteru United Ezekiel Fryers nastoupil v této sezoně už ve třech různých týmech.


19letý talentovaný obránce si v této sezoně odbyl debut v prvním týmu Manchesteru United, když nastoupil v pohárovém utkání proti Leedsu. Fryers nastupuje pravidelně za rezervní tým United, ale jedno utkání v této sezoně odehrál i za tým United do 18ti let. Podle trenérů musí mladý hráč zapracovat především na komunikaci, aby se z něj mohl stát opravdový vůdce.


„Jen se je snažíte rozvinout ve všech směrech. Mluvení je zejména pro obránce velmi důležitou dovedností pro organizaci. Musíte v tom být dobří a v týmu do 18ti let byl na něj v tomto ohledu kladen velký důraz. Musel se spoluhráči více komunikovat a právě to si pak přenesl do rezervního týmu. V této sezoně už odehrál hodně utkání, asi 17 nebo 18, a během dvou týdnů nastoupil za tři různé týmy,“ řekl Warren Joyce pro ManUtd.com.


Ačkoliv Sir Alex Ferguson s hráčem počítá na post levého obránce, podle Warrena Joyce je spíš pozice Fryerse ve středu.


„Nemám rád, když se hráč v tak brzkém věku škatulkuje na určitou pozici. Může hrát na obou pozicích a chceme z něj udělat všestranného fotbalistu. V předsezonní přípravě si vedl dobře na pozici středního obránce. Pár zápasů odehrál na kraji obrany, myslím, že proti Rochdale, ale v dalších utkáních proti Shrewsbury, Morecambe a Fleetwoodu si vedl dobře na pozici středního obránce.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!