26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Fergusona Manchester City nepřekvapuje

Manažer Manchesteru United řekl několik slov k našemu městskému rivalovi a přiznal, že raketový start Citizens do nové sezóny čekával. Promluvil také o derby s Liverpoolem, které United čeká hned po repre pauze.Dva týdny před derby se Scousery a Citizens poskytl Ferguson pro United Inside rozhovor, ve kterém se vyjadřuje k současné situaci, která duely s našimi úhlavními rivaly ovlivňuje.


Tým Manchesteru City doposud nasbíral stejný počet bodů jako Red Devils, a však okupují 2. místo v tabulce jelikož mají o jeden gól horší skóre. Stejně jako United i Citizens jednou remizovali. V jejich případě se jednalo o utkání s Fulhamem, kdy promarnili dvougólový náskok. Celkově nastříleli už 23 gólů, a však Rudí ďáblové jsou před reprezentační přestávkou ještě o jeden zásah lepší. Není proto divu, že mnoho expertů předpokládá, že si to o titul rozdají právě oba manchesterské celky.


Tento fakt zároveň zvyšuje očekávání před jejich vzájemným derby, které je na programu 23. října. Celkově to bude už jejich 161. střetnutí a my se můžeme těšit na další vzrušující zážitek. Citizens jsou kvalitou kádru Manchesteru United blíže, než kdykoliv před tím, a proto ani jejich skvělý start do nového ročníku nezastihl Sira Alexe Fergusona překvapeného.


„Po celou dobu říkám, že se taková věc mohla stát. Je to dobrý tým a oni si vždy dělali zálusk na to, být tady a usilovat o titul. Sergio Agüero byl natěšený na nové prostředí, dobře si na Premier League zvykl a dává góly. Je to skutečně veliká hrozba v pokutovém území. David Silva je také velmi dobrý hráč. Musíme si být jisti, že jsme na City připraveni, protože se s nimi brzy setkáme,“ začal skotský lodivod United.Šejk Mansour investoval více než 1 miliardu liber, aby změnil Manchester City k obrazu svému, aby přivedl řadu hvězdu světového fotbalu, které působí pod vedením Roberta Manciniho a vytvořil tak novodobou éru Citizens. To vše dává soubojům s City nový rozměr. Ještě před městským derby čeká Sira Alexe Fergusona další velká výzva a to s rivalem z Liverpoolu. S odvěkým sokem se Manchester United střetne ještě o týden dříve – 15. října.


„Všechna derby jsou nyní velké zápasy. Přirozeně to mění pohled na celou situaci i ráz celé krajiny. City nyní mají nový impuls – mají ve svém mužstvu spoustu hráčů a velkou finanční silou přitahují ty nejlepší světové fotbalisty – v současné době to mění pozornost na derby, zvláště ve dnech, které mu předcházejí. Nemluvíme tu pouze o tom, jak se změnila jejich hra, ale o jejich dynamice a vlivu jaký má Manchester City na fotbal z celkového pohledu a jak se s tím vším vypořádáme my.“


Přesto, že ofenziva United je v úvodu ročníku vynikající, v následujících dvou derby bude třeba spolehnout se i na obranu, která projde další zatěžkávací zkouškou. Zejména na Anfield Road se dá očekávat velice náročný zápas proti týmu, kterého United letos v květnu sesadili z trůnu, když získali rekordní 19. titul a stali se tak nejúspěšnějším anglickým celkem. Nicméně Liverpool bylo v posledních sezónách velice těžké překonávat. V posledním vzájemném klání, kdy zaznamenal Dirk Kuyt proti Red Devils hattrick, jsme se o tom mohli přesvědčit.


„V posledním derby s Liverpoolem to byl z naší strany špatný výkon. V několika chvílích jsme s nimi nedokázali bojovat, což je zklamání. Atmosféra zde hraje roli. Pokaždé, když tam hrajeme, je to jako kdyby to byl největší zápas století,“ zakončil velezkušený boss Rudých ďáblů.Zdroj: sportinglife.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!