05/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Fergie hodlá zůstat

Manažer Manchestru United Sir Alex Ferguson hodlá zůstat minimálně další 4 roky.

Skotský stratég je nejdéle sloužícím manažerem v historii Red Devils, který již získal řadu ocenění a další se dají jen očekávat, přispěl tomu také fakt, že se jeho tým drží na 1 místě tabulky Premier League. Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson věří, že může pokračovat další čtyři roky. 69-letý Ferguson je nejdéle sloužícím a také nejúspěšnějším v historii klubu z Old Trafford.  Vyhrál 12 titulů Premier League, 5 titulů FA Cup, 4 Ligové poháry a k tomu se mu 2 krát podařilo vyhrát Ligu mistrů.


V médiích se často spekulovalo nad jeho odchodem a nad koncem jeho veleúspěšné kariéry, ale samotný Sir Alex trvá na tom, že ještě může několik sezon pokračovat.

„Mám tři nebo čtyři roky,“ řekl Sir Alex Sunday Mirror.

„Cítím se dobře. Ale až skončím, nechám tu silný mladý tým pro mého nástupce, který bude pokračovat v získávání úspěchů.“


V sobotu Ferguson opět vedl své mužstvo za dalším vítězstvím, které bylo zároveň pokračováním série Manchestru United na domácím stadionu, kde drží neuvěřitelnou šňůru neporazitelnosti v ligových zápasech a jejich počet se již rozrostl na 25.

„Je to všechno o týmovém duchu,“ řekl Sir Alex.


„V zápase potřebuji jen osm z mých hráčů, aby byli v nejlepší formě. Pokud ostatní tři nejsou, není to vážné. Dalších osm udělá práci za ně. Je to, jako s vlaštovkami, vždy létají společně ve skupině – ve formaci V a ti vpředu odvádějí nejvíce práce a oni se pravidelně střídají na čele. Pokud nějaká vlaštovka vyletí z formace, další jí dovedou přivést zpátky do formace a tak je to stejné v mém týmu, přátelství, spolupráce.“


Zdroj : goal.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!