29/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Sir Alex: Hrajeme příliš povýšeně

Sir Alex Ferguson cítí, že jeho hráči se na hřišti občas prezentují velmi povýšeně a chce nalézt správnou rovnováhu mezi obranou a útokem.


Druhý gól Basileje při úterní remíze 3:3 přesvědčil Bosse, že obrana Manchesteru United má určité trhliny, které je nutno ihned napravit. Kanárci jsou v dobré formě a od mistrů již nelze očekávat jakékoliv sebeuspokojení, a to zejména poté, co se stalo v Lize mistrů uprostřed týdne.


„Norwich má za sebou skvělý start,“ řekl Sir Alex. „Když se podíváte na jejich domácí utkání, mají pokaždé plný dům. Jejich stadion má opravdu speciální atmosféru.


„Lidé říkají, že náš úterní výkon byl velmi neopatrný a také, že jsme své soupeře podcenili. Možná v tom kus pravdy je. Rozhodně jsem však nebyl spokojen, a to i v první půli, kdy jsme taktéž hráli až příliš uvolněně. Klidně jsme mohli inkasovat tři branky už v prvních 45 minutách. Mohli jsme také vstřelit více gólů, ale hráli jsme příliš povýšeně. Lidé si mohou užívat okamžiky, když předvádíme kvalitní útočný fotbal, ale musíme si počínat lépe hlavně v defenzivě.“


I přes to, že Red Devils jsou zatím v nové sezóně neporaženi, je si Sir Alex vědom, že možná bude muset omezit některé útočné instinkty, aby i nadále získával dobré výsledky.


„Musíme vyvážit obranu a útok, protože jsme především tým,“ prohlásil manažer United. „A tým musí fungovat ve všech částech, které se navzájem musí respektovat, a my si momentálně na hřišti počínáme příliš povýšeně.


„Toto chování se potvrdilo například při druhé brance Basileje. Patrice Evra se zrovna vracel z křídelních prostorů, Fabio byl mimo pokutové území, Jones ve středu zálohy a v šestnáctce zůstal pouze Rio Ferdinand. Samozřejmě, byl to fantastický centr, ale musíme vzít v potaz, že celou situaci musel řešit pouze jeden jediný obránce!


„Když jsme po penaltě prohrávali 2:3, nemohl jsem připustit, že bychom prohráli. Měli jsme spoustu gólových příležitostí, ale na vyrovnání jsme si museli nějakou dobu počkat a poté jsme klidně mohli utkání vyhrát. Danny Welbeck však nemířil přesně a Dimitar Berbatov měl při své šanci volit přihrávku před branku. Máme velikou schopnost si vytvářet šance a střílet z nich branky, a proto jsem si až do poslední chvíle myslel, že bychom mohli zápas s Basilejí vyhrát.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!