Welbeck je rád, že mu Sir Alex Ferguson důvěřuje

  12

  Talentovaný Danny Welbeck, který vstřelil proti Basileji dva góly, doufá, že může oplatit Siru Alexi Fergusonovi víru, kterou do něho vložil a dokázat mu, že si zaslouží své místo v týmu Manchesteru United.  Rudí ďáblové jsou všeobecně známí svou výchovou mladíků, ze kterých se postupem času stávají hvězdy světové extra třídy. Welbecka pravděpodobně čeká podobný osud a poté, co ji jej nechal Ferguson pro tuto sezónu na Old Trafford, se mu stále více otevírají dveře do prvního týmu United.


  20tiletý talentovaný útočník jev zápasech dokonce upřednostňován před kanonýrem Dimitarem Berbatovem, ale on si na své pozici vede výborně a sám dává góly. Svůj střelecký účet naposledy obohatil dvěma přesnými zásahy v úterý proti Basileji v Lize mistrů a přiznává, že chce, aby dostával více podobných příležitostí a mohl tak ukázat svou cenu a schopnosti.


  Welbeck k celé věci uvedl:


  „Manažer znovu a znovu ukazuje, že dává šanci místním hráčům – odchovancům United. Dále už je na každém z nás, jak své příležitosti využije. Já doufám, že se mi to podaří. Nevím, jestli je to pro místní kluky těžší posunout se vpřed a dokázat to. Já se můžu soustředit pouze sám na sebe a využít každé možnosti, která se mi naskytne.“


  „Vstřelit ty dva góly [proti Basileji] pro mě byl hořkosladký moment. Trefil jsem se dvakrát v Lize mistrů a to ve mně vyvolalo obrovské nadšení, nicméně my jsme měli tento zápas dotáhnout do vítězného konce a to se nám nepodařilo. Doufám, že jsem alespoň udělal dost pro to, abych si zahrát i proti Norwichi. V našem mužstvu máme několik skvělých útočníků a kdokoliv z nich je na hřišti, vydá ze sebe 100%. Já prostě doufám, že svou šanci dostanu,“ říká mladá naděje Rudých ďáblů.


  Welbeck nyní těží z doby, kdy strávil hostování v Sunderlandu v uplynulém ročníku a i díky reprezentačním utkáním přiznává, že je z něho v současnosti lepší hráč, poté co sbíral zkušenosti mimo Old Trafford.


  „Myslím si, že jsem lepším hráčem než před rokem, protože jsem šel do Sunderlandu a mohl tak hrát často v Premier League. To byla opravdu dobrá věc pro mou kariéru a já jsem s tím v tuto chvíli skutečně spokojený. Pochopitelně, že můj růst i nadále pokračuje. Je mi stále jen 20 let, za pár měsíců 21, takže prostě dál dospívám a rozvíjím se v muže,“ zakončil rozhovor talentovaný Danny Welbeck.


  Zdroj: skysports.com  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokÚtočné duo pripravené na Norwich
  Ďalší článokPreview: Manchester United – Norwich City
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!