Sir Alex: „Bál jsem se nejhoršího“

46

Sir Alex Ferguson přiznal, že během zápasu s Basilejí se bál nejhoršího, protože United prohrávali 2:3, ale naštěstí v závěru zachránil bod Ashley Young.

Manchester United vedl po první půli 2:0, po brankách Dannyho Welbecka, který je dal v 16. a 17. minutě.  Hosté se však s tímto stavem nechtěli smířit a ve druhém poločase nejen že dokázali vyrovnat, ale dokonce  z penalty otočili výsledek zásluhou Alexandera Freie. Jenže v 90. minutě se hlavou prosadil Ashley Young, který alespoň zmírnil ostudnu a dal skóre konečnou podobu 3:3.

Bál jsem se nejhoršího,“ řekl Sir Alex pro MUTV. “Některé naše útoky dopředu v prvním poločase byly fantastické, ale v obraně jsme k hostům přistupovali laxně.“

Měli jsme štěstí, že neproměnili některé ze svých šancí, ale stejně tak i my jsme mohli dát čtyři nebo pět gólů. Řekl jsem hráčům o poločase, že si zápas můžeme zjednodušit nebo ztížit. Útočíný instinkt v týmu znamená, že musíme hrát dobře do předu, ale také do zadu. Občas máte tendenci více útočit, a to zejména doma, ale ve ve klíčových chvílích zápasu by měla být lepší obrana i koncentrace. Ano, provedli jsme pár změn v zadu, ale přesto jsme mohli udělat daleko více.

Přesto, že Sira Alexe Fergusona zklamala hra v obraně, i přestodokázal své hráče i pochvalít za to, že Red Devils zachránili alespoň bod.

Když se podíváte na charakter našeho klubu, tak není překvapením, že jsme vyrovnali, ale mohli jsme i vyhrát. Berbatov měl velkou šanci (v nastaveném čase). V případě, že bychom vyhráli, tak by na tom měl zásluhu Nani. Hráči si uvědomili, že k záchraně je charakter důležitý,“ zakončil Ferguson.

zdroj: ManUtd.com