22/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
uvod
Nezaradené

Jak jsme jeli na Kohouty…

V 2. kole Premier League na Old Trafford zavítal Tottenham a přesvědčivou výhru 3:0 sledovali přímo na místě i čeští fanoušci United, kterým tento skvělý zážitek zprostředkovala naše stránka.


Nejdeme se těmito řádky pochlubit, ale pomoci vám se rozhoupat, sehnat potřebné finance a konečně se podívat na ono místo, které co 14 dní sledujeme na obrazovkách našich monitorů. Asi nemusím psát, že to za to stojí do poslední penny.


Tento výjezd se zrodil tak nečekaně a náhle, že jsem se na něj ani nestihl těšit. V noci ze čtvrtka na pátek jsem se vrátil z jedné bujaré oslavy a našel od kamaráda zprávu, že na devilpage je jakási „ponúka“ na zápas s Tottenhamem. Jistě s velkým přispěním alkoholu v krvi jsem se okamžitě na tuto nabídku ozval. Během rána, kdy už jsem se stačil dostat z alkoholového deliria, mi došla odpověď od jednoho z redaktorů. Za dopoledne se vše dohodlo, našel se třetí člen naší výpravy a hned další den v sobotu se už vyráželo.


Letenky se bohužel bookovaly až na poslední chvíli, tudíž nás letecká společnost náležitě natáhla. Ale to se vyvážilo tím, že cestu tam jsme absolvovali autem za poloviční cenu.


Na místo jsme dorazili cca 24 hodin před výkopem. Ubytování jsme měli zajištěné nedaleko centra a všechno tedy vyšlo bez jakýchkoliv komplikací. Čas do začátku zápasu jsme strávili nakupováním přehršle suvenýrů a čehokoliv co mělo rudého ďábla ve znaku 🙂


Už atmosféra samotného města nás zasáhla. Na naše dresy reagovali lidé různě, každopádně je nenechávaly chladnými. Buď nás počastoval řidič autobusu velice originálním „Shitty United,“ či desetileté dítě z autobusu zvednutým prostředníčkem. Zkrátka se fanoušci City zas jednou pěkně vybarvili.


Na zápas jsme dorazili s hodinovým předstihem. U stadionu jsme si odpustili různé pozoruhodnosti velice kvalitní anglické kuchyně a radši se pustili do soutěže, kdo usmlouvá lepší cenu za šálu. A ať začínala cena kdekoliv, skončila stejně sedmilibrově. Pravděpodobně místní kartel. 🙂 A pak se šlo dovnitř.


21 let 2 měsíce a 18 dní mého života jsem na tuhle chvíli čekal. A výsledek všechno překonal!


Už při předzápasové rozcvičce a poslechu prvních chorálů nám čelist klesala v průměru 5 centimetrů za minutu. Ale to vše bylo nic oproti tomu, když stadion explodoval při příchodu našich borců na trávník. Bylo by zbytečné vám tu popisovat vše, co v nás zůstalo z těch 90 minut a výsledku 3:0. Tohle si musí zažít každý a já si jen můžu přát, že se na toto místo co nejdříve opět vrátíme!


Snad ještě na závěr zmíním, že se nám podařilo po zápase získat podpisy u Chicharita, Smallinga a Naniho u jejich aut a tím jen završit povedený večer, který nám znepříjemnila snad jen manchesterská integrovaná doprava. Ale i pětikilometrová noční procházka má něco do sebe 🙂


Celkově jsme bez jídla zaplatili 7000kč a dovolím si tvrdit, že na tuhle částku, nebo jí trochu podobnou si může našetřit každý. Tak neváhejte a přijeďte si konečně zazpívat společně s celým stadionem GLORY GLORY MAN UNITED!


 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!