Zápas s Basilejí je další šancí pro Berbatova

  16

  Rudí ďábové se v úterý na Old Trafford utkají s Basilejí a tento duel bude dalším testem šířky jejich kádru. Sir Alex Ferguson opět řeší příjemné starosti, mimo jiné, kdo z pěti útočníků zítra nastoupí. Řeč však byla i o zraněních která jeho mužstvo trápí.



  Zkušený Dimitar Berbatov doufá, že dostane další možnost hrát při absencích Wayna Rooneyho, který se zranil při tréninku před utkáním s Potters a Chicharita, který pro změnu odnesl zákeřnou hru Stoke City už ve třetí minutě a má naražený bok a pohmožděnou nohu. Manažer Rudých ďáblů má tedy kromě Berbatova k dispozici útočníky, Michaela Owena, Dannyho Welbecka, Federica Machedu a Mama Biram Dioufa.


  Sir Alex Ferguson se vyjádřil k některým zraněným hráčům, aby podal čerstvé zprávy o jejich stavu a vysvětlil také, jak moc důležitá je pro sezónu důležitost šířky jeho mužstva.


  „Zítra hrát nebude,“ tak odpověděl Ferguson na otázku, zda už je do hry připraven naskočit Wayne Rooney.


  „Posuzovat jeho svalové zranění je obtížnější. Pochopitelně ale doufáme, že bude zpátky co nejdříve. Dnes ráno lehce trénoval, ale to je zatím vše. Stejně tak složité je určit návrat Chicharita. Na příští sobotu by už mohl být připraven.“


  Boss Red Devils trvá na tom, že nucená střídání v posledních dvou utkáních nebyla předmětem nějaké zákeřnosti nebo schválnosti. Řeč je o ataku Ashleyho Cola a velmi kontroverzní situaci, kterou sudí posoudil velmi diskutabilním způsobem poté, co musel Javier Hernandéz opustit hrací plochu s pomocí lékařů a rovněž o zákroku Jonathana Woodgatea v následném utkání proti Stoke City, kdy byl mexický útočník sražen k zemi a po střetu s brankářem Asmirem Begovičem nebyl schopen dále pokračovat.


  „V sobotu to byla prostě nehoda, celé to byl nešťastný okamžik,“ pokračoval Ferguson v hovoru po dotazu, zda by neměli být určité typy hráčů v tomto smyslu rozhodčími více chráněni tak, jak to sám skotský manažer vyžaduje.



  Poté, co Dimitar Berbatov nastoupil v sobotu proti Stoke City v základní sestavě, by mohl zítra odehrát proti Basileji odehrát své třetí utkání v roce 2011 v základní sestavě v rámci Ligy mistrů. V milionářské soutěži se letos do základu dostal ve venkovním utkání proti Marseille a v odvetě se Schalke 04 hrané na Old Trafford. Následně vynechal finálový zápas s Barcelonou a jako nevyužitý náhradník nezasáhl Bulharský forvard ani do zápasu s Benficou. Utkání s Potters nebyl ze strany Berbatova příliš vydařené a i díky kvůli drobným šrámům byl v 70′ střídán. Nyní má Dimitar reálnou šanci znovu hrát a pokusit se vstřelit svůj první gól v nové sezóně.


  Po otázce, zda má Berbatov v týmu stále důležitou roli Sir Alex odpověděl jednoznačně.


  „Samozřejmě, že ano. Je jedním z členů našeho mužstva a v něm mají všichni svou roli danou, vzhledem k tomu, kolik zápasů nás čeká v Premier League, Lize mistrů, Ligovém poháru a FA Cupu. Sezóna je v tomto ohledu vyčerpávající, a proto musím vhodně využít šířky celého kádru.“


  „Nemám potřebu o tom Berbatova ujišťovat. On dobře ví, že je součástí tohoto týmu a to samé platí v tuto chvíli pro mnoho našich hráčů. Federico Macheda, Mame Diouf a Michael Owen, také nehrají pravidelně, ale sobotní zápas byl už náš šestý v lize a k tomu jsme hráli i utkání s Benficou a Leedsem, takže mají dveře otevřené. Budou mít spoustu času a prostoru hrát,“ vyzdvihl Ferguson důležitost šířky kádru, která je pro zaručení úspěchů klíčová a někteří hráči tudíž musejí být trpělivý.


  Hlavním tématem rozhovoru byli útočníci, a však Ferguson dále přinesl také zprávy ohledně zranění ostatních hráčů. Ty už tak příznivé nebyly. Krátce se zmínil o Jonny Evansovi, jehož trápí kotník a Chrisu Smallingovi, který má poraněná třísla. Oba dva díky tomu zůstávají nadále mimo hru. Zmíněn byl i kapitán Nemanja Vidič, jenž od svých potíží s lýtkem stále ještě nezačal trénovat.



  Zdroj: manutd.com



  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokPreview: Manchester United – FC Basel
  Ďalší článokDarren Fletcher si klade velké cíle
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!