Fryers už vyhlíží další zápas

  14

  Debutant v prvním týmu Ezekiel Fryers včera odehrál skvělé utkání a podle svých slov už se nemůže dočkat dalšího podobného utkání v A-týmu Rudých ďáblů.


  Manchester United včera s přehledem porazil 0:3 Leeds United a postoupil do 4. kola Carling Cupu. Sir Alex Ferguson nenechal v sestavě oproti nedělnímu utkání s Chelsea kámen na kameni a postavil zcela odlišné mužstvo. Jeho součástí byl i pro mnohé neznámý, teprve 19tiletý obránce Ezekiel Fryers, který působí v rezervním týmu, a který včera zažil velký debut v seniorském týmu Red Devils.


  Mladý talentovaný bek podal výborný výkon a pomohl svému týmu udržet čistý štít. V 80‘ však musel ze zápasu odstoupit kvůli křečím, které mu nedovolily utkání dohrát až do konce. Rudí ďáblové tak dohrávali derby v 10 lidech, protože už nemohli střídat. I přes to to bylo ze strany „Zekiho“ více než povedené představení. To ostatně potvrdil i samotný hráč, který pro MUTV řekl, jak moc si tento duel užil.


  „Bylo to pro mě dobré dostat se do prvního týmu, byl to úžasný zážitek a výborná zkušenost a bylo zároveň skvělé, hrát  proti Leedsu na Elland Road. Pro mě to byla skutečně parádní noc. Byl to kvalitní a obrovský krok vpřed, takže jsem byl šťastný, že jsem se mohl dostat na hřiště a hrát 80 minut,“ říká nadšeně talentovaný stoper.


  „Musel jsem hrací plochu opustit, protože mě začaly trochu chytat křeče. Nyní je však na čase nadále tvrdě pracovat v rezervním týmu a nabírat fyzickou kondici. O tom to celé je. Takže budu připravený hrát, kdykoliv se mi naskytne další šance znovu nastoupit za A-tým.“


  K debutujícímu Fryersovi se na Elland Road připojil další nováček a sice 18tiletý útočník Larnell Cole a do druhého poločasu zasáhla z lavičky náhradníků i další vycházející hvězda Paul Pogba, aby společně podpořili pozoruhodný výkon týmu, který proti svému rivalovi exceloval a došel si pro zasloužené vítězství. To celý večer mladému obránci Rudých ďáblů ještě zpříjemnilo.


  „Bylo fajn, že Larnell a Pogba střídali a ve druhém poločase hráli po mém boku. Jsme na sebe zvyklí a hrajeme spolu už dost dlouho, takže to byla nádhera pro každého z nás,“ zakončil spokojený Fryers, který si vysloužil slova chvály i od Sira Alexe Fergusona.


  Zdroj: manutd.com  ZDIEĽAŤ
  Predchádzajúci článokNaniho evolúcia
  Ďalší článokVideoreview: Leeds United – Manchester United
  Kuba (Marenka MU)
  Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


  Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!