02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Nominace na Leeds United

Poté, co Manchester United porazil v neděli na svém hřišti Chelsea, jej už zítra čeká další těžký zápas. V úterý je totiž na programu výjezd na Elland Road, kde je bude v rámci Carling Cupu hostit Leeds. Své k tomu řekl i veterán Ryan Giggs.Svěřenci Sira Alex Fergusona vstoupili minulý týden do Ligy mistrů a nyní je čeká premiérový zápas také v Ligovém poháru neboli Carling Cupu. Los jim za soupeře přidělil hned z kraje odvěkého rivala z Leedsu. Ačkoliv Whites hrají „pouze“ Championship, na celé věci to vůbec nic nemění. Na Elland Road se bude hrát, jako by šlo o všechno, jak už jsme ve vzájemných derby těchto soupeřů zvyklí. Však vzpomeňme na poslední měření sil, kdy Leeds vyřadil Red Devils z FA Cupu (0:1). Stalo se tak 3. ledna roku 2010 na Old Trafford, což, jak mi jistě dáte za pravdu, není zas tak dávno…


Nyní budou mít Rudí ďáblové šanci na nápravu. Toto derby bude zároveň příležitostí pro řadu mladíků, protože Sir Alex Ferguson hodlá udělat hned několik změn v sestavě a dát příležitost méně vytíženým hráčům. To je skvělou zprávou jak pro zkušeného Owena,  Berbatova nebo Parka, tak také pro mladíky jako Machedu, Pogbu, Willa Keana nebo gólmana Amose. V nominaci však figurují i méně známá jména hráčů z rezervního týmu Rudých ďáblů a někteří jsou v ní dokonce vůbec poprvé.Kompletní nominace Manchester United na utkání s Leedsem vypadá následovně:


Anders Lindegaard, Ben Amos, Fábio da Silva, Phil Jones, Jonny Evans, Ryan Giggs, Park Ji-Sung, Michael Carrick, Darren Fletcher, Antonio Valencia, Michael Owen, Dimitar Berbatov, Federico Macheda, Mame Biram Diouf, Paul Pogba, Will Keane, Matthew James, Reece Brown, Michael Keane, Tom Thorpe, Ezekiel Fryers


K nominaci řekl několik slov velezkušený Ryan Giggs, který věří, že právě tyto zápasy jsou tou nejlepší možností pro mladíky Manchesteru United, kteří svými vystoupeními reprezentují, práci s mládeží a skvělé schopnosti akademie. Mladíci Jonny Evans, Chris Smalling, Tom Cleverley nebo Danny Welbeck už v plné kráse ukázali, v čem spočívá kouzlo mladých hráčů. I díky několika zraněním, by však proti Leedsu mohlo nastoupit více mladíků, než se původně předpokládalo a kromě zkušených fotbalistů, bychom na hřišti mohli vidět i velké začínající naděje z  líhně talentů Carringtonu.


„Je tu mnoho mladých hráčů, kteří jsou odchovanci United a zápasy jako je tento, by mohly být důležitou součástí jejich kariéry. Když se podíváte na kluky z mé věkové skupiny, pak zjistíte, že hráči jako třeba Wes Brown nebo John O’shea by mohli jít příkladem. Když dostali šanci, prostě ji chytili za pačesy a snažili se z ní vytěžit maximum. Jakmile dosáhnete věku 17ti, 18ti a 19ti let, jediné, co musíte udělat, je, že plně využijete každé příležitosti,“ řekl Giggs pro MUTV.


„Nezaleží na tom, zda máte šanci trénovat s prvním týmem nebo se pouze sedíte na lavičce náhradníků a pak naskočíte do utkání jako střídající hráč, důležité je, abyste svou šanci využili a udělali dojem. Musíte přinutit manažera, aby vás v dalším zápase nevynechal. Samozřejmě, že je to těžké, protože v prvním týmu je mnoho mladých kvalitních hráčů. Většina s nich je velmi kvalitní, o tom nemůže být pochyb. Otázkou však je, jak velká je jejich touha, vůle a chuť dostat se ještě dál a udělat další krok vpřed,“ zakončila legenda z Walesu rozhovor motivačními slovy na adresu mladých hráčů.


Zdroj: sportinglife.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!