01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Benfica z United strach nemá

Trenér týmu SL Benfica Jorge Jesus a manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson řekli několik slov před středečním vzájemným střetnutím v Lize mistrů.Jako první tu máme vyjádření trenéra portugalského celku, který trvá na tom, že nemá obavy z nadcházejícího zápasu proti Manchesteru United, ale říká, že pro každého hráče je to skutečný adrenalin a velké povzbuzení, hrát nejlepší klubovou soutěž světa. Setkání s United by mohlo budit v jeho svěřencích strach, ale Jorge Jesus, který se Benficy ujal v roce 2009, je skálopevně přesvědčen, že jeho hráči mají o motivaci postaráno a půjdou do utkání naplno.


„Liga mistrů je maximum pro každého hráče. Moje zkušenosti mi říkají, že ať už budeme hrát s Manchesterem United nebo Basilejí, bude to s motivací mých hráčů vždy stejné. Před zahájením zápasu slyšíte hrát hymnu Ligy mistrů a už v tu chvíli je každý hráč nabitý velkým množstvím adrenalinu a cítí, že bude hrát proti těm nejlepším – takže rozdíl mezi Manchesterem United a řekněme Basilejí zas tak velký není. Motivací jsou pozdvižena obě mužstva. Hrají Ligu mistrů a Liga mistrů je ten absolutní vrchol. Každý hráč je mimořádně koncentrovaný a motivovaný a udělá všechno pro to, aby zachoval nejvyšší úroveň této soutěže,“ řekl nadšeně trenér Benficy Lisabon.


Benfica se stala evropským šampiónem dvakrát ve své historii (pozn. red. – v letech 1961 a 1962) a celkem pětkrát prošla do finále – z toho jednou v něm hrála proti Manchesteru United a to v roce 1968. Další finále pak vybojovala až za dlouhých 20 let v roce 1988, kdy podlehla Eindhovenu. V posledních letech se portugalský tým s podobnými úspěchy nesetkává, nicméně je patrné, že je mužstvo nyní opět na vzestupu, což dokazuje účast v semifinále v Evropské lize v minulém ročníku.


„Všechny týmy z naší skupiny mají šanci se probojovat do další fáze. Teoretickými kandidáty na postup jsou pravděpodobně týmy Benficy a Manchesteru United, které jsou považovány za nejsilnější, ale myslím si, že zbylé dva [Basilej a Otelul Galati] mají podobné ambice a rovněž věří v postup ze skupiny,“ uvedl kouč Jorge Jesus.


Zdá se, že tým Jorge Jesuse bude pro Sira Alexe Fergusona protivníkem číslo jedna ve skupině C a podle papírových předpokladů by měl být nejtěžším soupeřem. Manažer Rudých ďáblů si však vychutnává možnost se znovu postavit proti těm nejlepším evropským klubům a má pocit, že se jeho tým rok od roku zlepšuje.


„Když jsem začínal svou trenérskou kariéru v Aberdeenu, dostali jsme se do evropského poháru v roce 1980. Tehdy se účast v této soutěži týkala pouze ligového vítěze, takže jsme vždy doufali, že si zahrajeme proti Realu Madrid nebo Barceloně. To bylo tehdy daleko méně pravděpodobné, než je tomu dnes, při současném formátu Ligy mistrů. Z mého pohledu je to nyní fantastické. Jsou zde všechny týmy, o kterých jste snili, že si proti nim zahrajete,“ začal Ferguson poznámkou o vzpomínce na dřívější podobu evropského poháru (PMEZ), kdy v něm nebylo zapojeno tolik týmů jako dnes.


„Vhledem k tomu, že byla poté založena Liga mistrů, myslím, že jsme hráli osmkrát proti AC Milán a proti Realu Madrid a Barceloně asi šestkrát nebo možná sedmkrát. Nyní je to jiné než dříve. Je to naprosto fantastické: atmosféra, výzvy, různé herní styly a taktiky, různé kultury – právě to je specialitou Ligy mistrů,“ prohlásil velezkušený lodivod United Sir Alex Ferguson.


Zdroj: uefa.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!