06/03/2021

United vs Bolton – Štatistiky a fakty

Prinášame vám šesťnásť zaujímavých štatistík a faktov, čo sa týka vzájomných duelov medzi Boltonom a Manchestrom United.

1. Už 13 zápasov Premier League v rade, Bolton neremizoval (4 víťazstvá, 9 prehier).

2. V tejto sezóne už šesť rôznych hráčov v drese Manchestru United skórovalo.

3. United nedostali kartu v piatich z posledných ôsmich zápasov Premier League proti Boltonu.

4. United vyhrali 11 z posledných 13-tich zápasov s Boltonom.

5. V posledných 12 zápasov Premier League na štadióne Boltonu, United prehrali iba raz (V novembri 2007 v pomere 1-0).

6. Tento zápas bude už 120. v poradí medzi United a Boltonom. United vyhrali 52-krát, Bolton 42-krát a 25 zápasov sa skončilo remízou.

7. „The Trotters“ vyhrali iba jeden z posledných sedemnástich zápasov s United.

8. Iba raz dokázal Bolton v prvých troch kolách dať viac gólov, ako v tejto sezóne (7). Bolo to v roku 2001, kedy dali 8.

9. Wayne Rooney má v Premier League za september priemer gólov na zápas 0,14. Iba v máji bol menej produktívny (0,09). (pozn.red. Táto štatistika platí pre všetky mesiace september, ktoré Rooney strávil v United – cize september a máj patria medzi mesiace, kedy to tam Rooneymu veľmi nepadá)

10. Boltonu chýbajú ešte dva góly, aby dosiahli celkovo 300 gólov v domácom prostredí v Premier League.

11. Bolton podpísal cez leto troch nových hráčov – Davida N’Goga, Kevina Daviesa a Ivana Klasnica. David N’Gog zaznamenáva gól priemerne každých 246,6 minút, Kevid Davies každých 401 minút a Ivan Klasnic ma pôsobivú bilanciu – každých 119,2 minút.

12. Po zápase s Liverpoolom majú The Trotters 38% úspešnosť premienaní striel na bránu, čo je zatiaľ najlepší pomer striel na bránu.

13. Ak v tomto zápase vyhrá Manchester United, bude to pre Červených Diablov 200. vonkajšie víťazstvo v Premier League.

14. Proti Arsenalu sa Wayne Rooney stal najlepším strelcom Manchestru United, čo sa týka gólov v Premier League (107) – prekonal tak Giggsa. Jeho prvý gól proti Arsenalu bol jeho 150. gól za Red Devils vo všetkých súťažiach.

15. United v prvých troch kolách zaznamenali 13 gólov, čo je druhý najväčší počet gólov za prvé tri kolá. Rekord drží Chelsea, keď v sezóne 2010/11 zaznamenala 14 gólov.

16. Nakoniec fakt, ktorý nepoteší kritikov De Geu. David zaznamenal už 17 zákrokov, čo je viac, ako ktorýkoľvek iný brankár v Premier League.

Zdroj: sportingpreview.com