25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson chválí Andersona a Owen říká, že se Barcelony nebojí

Brazilský středopolař Anderson si za působivé výkony v úvodu sezóny vysloužil pochvalu od svého manažera. Zkušený útočník Michael Owen uvedl, že nemá strach z Barcelony a dalších vzájemných zápasů United proti Katalánců.Talentovaný Anderson nastoupil ve všech třech doposud odehraných zápasech v Premier League a v základní sestavě figuroval i v Community Shieldu proti Citizens. Anderson hrál v těchto utkáních vždy po boku Toma Cleverleyho a ukazuje se, že toto složení středu naší zálohy funguje na výbornou a oba dva se skvěle doplňují. Že by Red Devils našli ideální duo pro střed pole? I díky těmto dvěma hráčům totiž United od začátku nové sezóny všechny zápasy vyhráli. V posledním utkání dokonce zněmožnili Arsenal historickým výsledkem 8:2.


Anderson se navíc už zapsal i do střelecké listiny. Stalo se tak ve 2. kole proti Tottenhamu, když po skvělé spolupráci s Danny Welbeckem zvyšoval stav zápasu na 2:0. Zdá se, že mladý Brazilec začíná naplno prokazovat svůj potenciál, kvůli kterému přišel do United v roce 2007 z Porta.


„Je to mimořádně nadaný chlapec. Má za sebou několik vážnějších zranění, kvůli kterým byl na delší dobu mimu hru. To mu v jeho rozvoji vůbec nepomohlo, ale v posledním roce se mu zdravotní problémy vyhýbají. Díky tomu naplno trénuje každý den, takže je jeho fyzická kondice o poznání lepší a on fotbalově dospívá, což je ostatně vidět i na vyrovnaných výkonech jeho hry v jednotlivých zápasech,“ řekl Ferguson naplněn spokojeností se svým svěřencem pro Inside UnitedMichael Owen si stojí za tím, že tým United, pro který už příští týden začne také Liga mistrů, nemá žádné obavy z toho, že může znvu narazit na Barcelonu.


Red Devils utrpěli od Katalánského týmu v posledním finále Ligy mistrů ve Wembley potupnou porážku 3:1. Barcelona navíc získala i španělský ligový titul a přes léto svůj kádr ještě více posílila a rozšířila, když přivedla z Arsenalu Cesca Fabregase a z Udinese Alexise Sanchéze. Sázkové kanceláře a bookmakeři stavějí Barcu opět do pozice kandidáta na titul v Lize mistrů, který ještě žádný tým v novodobé historii této soutěže neobhájil.


Owen, který zůstal ve Wembley nevyužitý a celý zápas proseděl na lavičce náhradníků prohlašuje, že United budou na cestě za vítězstvím v milionářské soutěži nadále pokračovat. A začnou hned příští týden proti Benfice.


„Když jsme hráli ve finále opět proti Barceloně, museli jsme zřejmě udělat něco jinak, protože nás tu noc poměrně snadno přehráli. Na druhou stranu si nemyslím, že by to byla nějaká ostuda, prohrát s týmem jaký má Barcelona. Nestydíme se za to, jak jsme ve Wembley hráli, ale pokud bychom s nimi hráli zase, pak bude potřeba některé věci změnit a přistupovat k nim jiným způsobem. V tu noc byl ten rozdíl evidentní. Musíme přiznat, že mezi oběma týmy byla znatelná mezera a oni nás dokázali celkem jednozněčně porazit. Ale to byl jen jeden z mnoha zápasů. Neměli bychom mít strach, hrát proti nim znovu, to je snad jasné,“ řekl Owen pro Inside United.


Owen má bohaté zkušenosti s působení v evropských soutěžích a zároveň i anglické reprezentace a doufá, že dostane svou šanci v Lize mistrů, která pro United začíná 14. září proti Benfice.


Už se toho nemůžu dočkat,“ říká nadšeně. „Je krásné hrát za klub jakým je Manchester United. Máte tady velmi nadějnou šanci, že můžete vyhrát každou soutěž, které se tým účastní. Všichni očekávají, že toto mužstvo znovu něco vyhraje, a tím je na nás vyvíjen jistý tlak. V tomto roce to nebude jiné.“


„Musíme zapomenout na to. Co se stalo v minulé sezóně. Měli bychom dělat, jako bychom Barcelonu porazili my a začít znovu. Máme na Ligu mistrů z loňského ročníku skvělé vzpomínky  i přes to, že úplný závěr pro nás nedopadl šťastně. Nyní se však začíná znovu od začátku a naším cílem je tuto soutěž vyhrát,“ prohlásil sebevědomě zkušený Michael Owen.
Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!