28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Chris Smalling: „Prožívám skvělý sen“

Chris Smalling podle svých slov prožívá sen poté, co v utkání proti Bulharsku debutoval v reprezentaci Albionu a zároveň pomáhá United ke skvělým výkonům.


21letý obránce Chris Smalling v pátek v kvalifikačním utkání o EURO 2012 debutoval v Sofii v seniorské reprezentaci Albionu v utkání proti Bulharsku. Smalling nastoupil na pravém kraji obrany a odehrál celé utkání, které skončilo výhrou Anglie 3:0.


„Můj zhruba první měsíc v této sezoně nemohl být lepší, doufám, že to takhle bude pokračovat. Opravdu si užívám fotbal, je to jako sen,“ řekl Smalling pro BBC Sport.


Ačkoliv nadějný obránce vidí svojí budoucnost na pozici středního obránce, momentálně je rád, že může pomoci Siru Alexu Fergusonovi v United a trenérovi anglické reprezentace Fabio Capellovi na pravém kraji obrany.


„Nemyslel jsem si, že budu v Manchesteru United nastupovat na pravém kraji obrany a že na této pozici budu debutovat v anglické reprezentaci. Klidně teď mohu na této pozici nastupovat, ale v budoucnu bych chtěl určitě hrát ve středu obrany. Fabio Capello a Sir Alex Ferguson jsou skvělými lidmi a jsem velmi rád, že mám jejich podporu. Fabio Capello mě spíše viděl hrát ve středu obrany, takže je skvělé pro mé sebevědomí, že mi věří i na jiných pozicích. Doufám, že jsem nezklamal. Vypadal, že byl spokojen s výkonem všech hráčů.“


Chris Smalling z obranné řady mohl sledovat skvělé výkony svých spoluhráčů, zvláště pak svého spoluhráče z United Wayna Rooneyho, který v utkání vstřelil dvě branky. Anglická reprezentace se díky výhře přiblížila postupu na závěrečný turnaj, který se bude hrát v Polsko a Ukrajině příští rok. Anglii nyní v úterý ve Wembley čeká další soupeř – Wales. Svěřenci trenéra Garyho Speeda v pátek překvapivě porazili v Cardiffu Černou Horu 2:1.


„Wales nám dal skvělou příležitost, když porazil Černou Horu. Nečekali jsme to, a když jsme se pak dozvěděli výsledek tohoto utkání, velmi nás to povzbudilo. Ve Wembley za námi bude stát 80,000 fanoušků a snad se nám podaří překročit cílovou pásku.“


Smalling rovněž doufá, že v úterý opět nastoupí v základní sestavě a ukáže se domácím fanouškům.


„Byla by to další obrovská příležitost nastoupit v úterý večer ve Wembley. Snad se mnou Fabio Capello počítá.“


Zdroj: BBC.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!