28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Neville lituje promarněného času v reprezentaci a Fletcher je připraven dostat Skoty z krize

Gary Neville se domnívá, že ani velezkušený Sir Alex Ferguson by nepomohl Anglii na MS v JAR. Darren Fletcher vyhlásil, že již překonal své zdravotní potíže a cítí, že je plný sil, aby pomohl ven z krize skotské reprezentaci.


Fábio Capello se svými svěřenci nedosáhl na světovém šampionátu očekávaného úspěchu a Anglie byla, i když trochu nešťastně, nakonec poražena v osmifinále Německem 4:1 a s turnajem se rozloučila. Gary Neville připustil, že národní tým postrádal zejména kvalitu. Bývalý kapitán United však věří, že kdyby byl na lavičce Albionu zkušený Ferguson, tým by bojoval ještě víc, aby Anglie postoupila dále.


V rozhovoru pro BBC Radio 5 Neville řekl:


„Ferguson by zřejmě dokázal z týmu vymáčknout víc. Ale přiznejme si, opravdu bychom dokázali na posledním světovém šampionátu porazit Španěly? Ne, protože oni byli lepší než Angličané.“


Gary Neville odehrál v dresu Albionu 85 utkání na pravém kraji obrany, kde byl spolehlivým prvkem obrany. Nicméně svůj pobyt v národním týmu své rodné země označil jako „promarněné příležitosti“.


„Miloval jsem zápasy za anglickou reprezentaci, nicméně naše snažení poněkud vázlo a ani já jsem tomu za posledních 10 let nedokázal nijak zabránit, stejně jako všichni ostatní. S použitím výpočtů a trochy logiky dospějeme k tomu, že když vezmete nějakou ženu 85x ven a ona se ani přes to nakonec nestane vaší ženou, pak jste zbytečně promarnili spousty času. Posuzujeme úspěch jen podle toho, jakých věcí jsme dosáhli. Dostali jsme se do osmifinále, ale něco tomu scházelo, protože tam naše cesta končila. Dva roky před tím jsme nepostoupili na Mistrovství Evropy a loni skončili na MS v osmifinále. Za posledních 10 nebo 15 let byly Španělsko, Francie, Itálie, Portugalsko nebo Brazílie o poznání lepší než Anglie. Potřebujeme více hráčů s většími kvalitami, kteří dokážou držet míč,“ uvědomuje si Neville nedostatky anglické reprezentace.


Darren Fletcher v této sezóně zatím neodehrál jediný zápas za A-tým Red Devils. I přes to byl nominován do skotské reprezentace, kde plní roli kapitána, aby svému týmu pomohl v kvalifikačních bojích o EURO 2012 v nejbližších zápasech proti České republice a Litvě.


Trenér Skotska Craig Levein je připraven využít Fletchera ve hře už tuto sobotu navzdory tomu, že za Manchester United ještě neodehrál ani minutu a bude se spoléhat na to, že kapitán týmu dokáže mužstvo pozvednout.


Fletcher tvrdí, že je na tuto možnost připraven a prohlašuje, že se cítí již zcela v pořádku:


„Cítím se už tak dobře, jako by mi nikdy nic nebylo. Měl jsem skvělou a velmi prospěšnou předsezónní přípravu, ve které jsem se individuálně připravoval pouze já se svým osobním kondičním trenérem. Mimo to jsem také odehrál bez problémů dva zápasy za rezervu (pozn. red. proti Arsenalu  a Swansee). Během těchto dvou utkání jsem s ničím žádný problém neměl, takže věřím, že už je všechno v pohodě.“


Sir Alex Ferguson komentoval jeho stav slovy: „Charles Atlas (pozn. red. bývalý známý kulturista) by mohl závidět,“ čímž chtěl poukázat na jeho postavu, která již vypadá opět jako dřív a nejsou na ní znát žádné známky zákeřného viru, který Fletchera postihl, a který mu znemožnil si zahrát fotbal více než půl roku.


„Myslím si, že manažer chtěl svými slovy připomenout tu nejdůležitější věc a to byl úbytek na mojí váze. Nejsem totiž ten typ člověka, který by si mohl dovolit ještě zhubnout. To byla ta nejtěžší věc. Vrátit se zpátky a znovu nabrat ztracenou kondici. Bylo obtížné vrátit se zpět na tuto úroveň. Byl jsem z toho už celkem dost zoufalý a chtěl jsem se vrátit co nejdříve, jak je to bude možné, ale sezóna pro mě skončila příliš brzy. Zahrál jsem si sice v posledním utkání proti Blackpoolu a ve finále Ligy mistrů jsem seděl alespoň na lavičce náhradníků, ale v tu chvíli jsem stále nebyl dostatečně připraven. V tu dobu to byl stále ještě velký boj.


Bylo důležité, že jsem s týmem neodletěl na turné, ale místo toho jsem využil dostatku volného času na odpočinek a předsezónní přípravu, ve které jsem se pečlivě připravil. Myslím si, že si každý přál, abych se vrátil zpět 100% připraven, takže můj plán byl zůstat zde a velmi tvrdě na sobě pracovat během přípravy,“ popsal svou přípravu netradičně v obličeji porostlý vousy Darren Fletcher.


Zdroj: sportinglife.com a manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!