25/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Newcastle a QPR chtějí získat Machedu na hostování

Newcastle United a QPR se vážně zajímají o útočníka Manchesteru United, kterého by vedení těchto klubů rádo získalo na hostování. Tuto možnost připustil i hráčův agent, jenž uvedl, že Straky mají k dohodě blíže.


Sir Alex Ferguson uvedl už začátkem srpna, že nemá v úmyslu nechat natrvalo odejít v tomto přestupovém okně některého ze svých útočníků. V úvahu tedy připadalo pouze jejich setrvání v týmu Red Devils anebo hostování. Letní přestupové období dnešním dnes nadobro končí a některé týmy se ještě na poslední chvíli snaží své kádry rozšířit a posílit. Jedním z hráčů Rudých ďáblů, o jehož služby je zájem, je právě Macheda. Magpies a Hoops by rádi vyjednali hostování italského útočníka, kterého v případě setrvání na Old Trafford čeká tuhý boj s tvrdou konkurencí.


Ferguson má na pozici útočníka hned několik možností a Federico by zřejmě jen těžko hrával pravidelně, pokud by na Old Trafford zůstal. Wayne Rooney, Chicharito, Dimitar Berbatov a Michael Owen měli své místo zajištěno už minulou sezónu. K těmto forvardům se nyní přidal i Mame Biram Diouf, jenž strávil uplynulý ročník na hostování v Blackburnu a také Danny Welbeck, který byl na hostovačce v Sunderlandu a po svém návratu na Old Trafford se uvedl ve skvělém světle, než si v nedělním utkání s Arsenalem nešťastně poranil stehenní sval.


Federico Macheda strávil pro změnu druhou polovinu uplynulé sezóny na hostování v italské Sampdorii, kde příliš nezazářil a to zejména z důvodu, že týmu samotnému ročník nevyšel vůbec podle představ, a protože se umístil na 18. příčce v tabulce, znamenalo to jeho sestup. V té době 18tiletý Macheda mohl s nepříznivou situací tohoto celku jen těžko něco převratného dělat. Jeho agent Giovanni Bia navíc zopakoval, že neexistuje žádná šance, že by se Macheda do Serie A mohl letos v létě znovu vrátit.


Útočníkovi samotnému by totiž v současné chvíli k jeho rozvoji pravděpodobně nejvíce prospělo hostování v jednom z týmů hrajících Premier League, kde by nasbíral asi ty nejcennější zkušenosti pro to, hrát později za Devils. Bia tvrdí, že vedení Manchesteru United jsou připraveni nechat mimořádně talentovaného Machedu odejít na další hostování, které by mu zajistilo účast v Premier League. V současné chvíli o jeho služby projevily zájem kluby Newcastle United a Queens Park Rangers. Alan Padrew stejně jako Neil Warnock by rádi posílili svůj tým ještě před středeční půlnocí, kdy se přestupové okno uzavře. Federicův agent Bia tvrdí, že Magpies jsou v této chvíli blíže k získání jeho klienta na hostování.


„Macheda se do Itálie nevrátí. Manchester United jej hodlá poslat na hostování v Premier League. V tuto chvíli to vypadá, že Machedu získá do svého kádru spíše Newcastle, který je ve výhodnější pozici, než Queens Park Rangers,“ řekl stručně a jasně Bia pro calciomercato.com.
Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!