23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson vyloučil odchod Berbatova

Sir Alex Ferguson znovu odmítl všechny zvěsti, které hovoří o prodeji Dimitara Berbatova. Zároveň uvítal postoj bulharského útočníka k celé situaci, který nyní musí trpělivě čekat a pro zatím sedět pouze na lavičce náhradníků.
Berbatov se stal v minulém ročníku nejlepším střelcem Manchesteru United, když nastřílel ve 42 utkáních 21 gólů a zejména v první polovině sezóny patřil ke klíčovým hráčům týmu. Hodně věcí se však od té doby změnilo. Letos spadl v hierarchii Devils až na 4. místo útočníka za Wayna Rooneyho, Chicharita a Dannyho Welbecka.


To, že se v každém ze tří soutěžních zápasů, které United dosud v Premier League odehráli, objevil pouze na lavičce náhradníků, znovu rozvířilo spekulace o jeho odchodu, které se ostatně táhnou celé léto. Vzhledem k tomu, že by rovněž vynechán z týmu, který hrál finále Ligy mistrů proti Barceloně, byl doposud nejdražší hráč, který kdy na Old Trafford přišel a to za 30 750 000 liber, spojován s odchodem z týmů Rudých ďáblů již od května.


Nicméně Sir Alex Ferguson i přes tohle všechno trvá na tom, že Berbatov má v jeho týmu stále své místo a figuruje v jeho plánech i pro tuto sezónu. Ferguson si uvědomuje pozici svého svěřence, a proto oceňuje trpělivost a přístup 30letého strikera k celé situaci.


„Dimitar si nikdy ani trochu nestěžoval. Hodně útočníku by chtělo hrát pravidelně, ale Berbatov situaci zvládl dobře a nebyl naštvaný na ostatní hráče,“ uvedl boss Rudých ďáblů pro The People.


„Měli jsme několik telefonátů ohledně jeho prodeje, ale on zůstává tady – nehodláme jej prodávat. Berbatov je vynikající hráč a s celou situací se výborně vypořádal. Nikdy neměl potřebu si stěžovat. V tu noc (pozn. red. ve finále Ligy mistrů 2011) byste nenašli člověka, který by byl víc zklamaný než Dimitar, o tom nemůže být pochyb. Učinil jsem rozhodnutí, které jsem nechtěl měnit a posadil jsem na lavičku Michaela Owena, protože jsem měl pocit, že je to pro nás výhodnější.“


Berbatov seděl na lavičce náhradníků i tuto neděli v utkání proti Arsenalu na Old Trafford a na hřiště se nakonec nedostal. Hráč, který před tím než se United připojil v roce 2008, oblékal dres Tottenhamu, by se mohl podle slov Sira Alexe Fergusona, svého prvního startu v základní sestavě dočkat v prvním utkání skupinové části Ligy mistrů, která se rozběhne po reprezentační pauze.


„Je to tichý kluk, ale v šatně velice oblíbený. Je velmi odhodlaný. Řekl jsem mu, že v této sezóně bude mít stále velkou roli. Ale pro zatím se k tomu nenaskytla příležitost, protože času a prostoru mezi jednotlivými zápasy bylo pro zatím dostatek. Nyní nás čeká reprezentační přestávka a potom již začne Liga mistrů. Tehdy přijde chvíle, kdy bude do hry zapojen Berbatov,“ zakončil Ferguson slovy o svých plánech s bulharským forvardem.Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!