25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson k prodeji Nasriho

Sir Alex Ferguson chápe, proč Arsenal tento týden prodal Samira Nasriho do Manchesteru City.

Šéf United věří svému protějšku na lavičce Arsenalu a považuje za rozumné, že nechal Samira Nasriho odejít, protože Manchester City musel hráče, kterému by za rok skončila smlouva na Emirates vyplatit.  24 let starý záložník Nasri odmítl prodloužit smlouvu s Arsenalem a donutil tak svého již bývalého zaměstnavatele, aby ho prodal někomu  z konkurenčních klubů, které o něj měly velký zájem.


„Dnes je situace obtížná, protože, když se hráč dostane na poslední dva roky kontraktu, máte problém,“ vysvětlil Sir Alex.


„Pokud hráči zbývají 2 roky kontraktu, měli byste se pokusit ho přesvědčit, aby podepsal novou smlouvu. Ale pokud nechce podepsat, budete mít problém. Všichni jsme na jedné lodi a my jsme u United měli občas stejný problém. Musíte být aktivní, pokud jde o získávání nových kontraktů našich hráčů dlouho předtím, než přijde to období, kdy hráči začnou poslední 2 roky smlouvy,“ říká Sir Alex Ferguson.


„Pokud dojde na tuto poslední část, může se vám stát, co Arsenovi s Nasrim. Pokud by Nasri zůstal, nedostal by za rok Arsenal nic, ale teď si vydělal a získal tak nějaké peníze. Takže si myslím, že bylo rozumné, co Arsene Wenger udělal a prodal hráče do Manchestru City, než aby vyhodil peníze,“ uvedl dále manažer Ferguson.


Když United prodali Cristiana Ronalda, byla to trochu jiná situace, řekl Sir Alex. Nešlo o to, že to byl nejdražší přestup, ale přáním Ronalda bylo připojit se k Realu Madrid, byl to jeho sen. Zbývali mu také 2 roky smlouvy, ale United vyšli hráči vstříc a tak Ronaldo putoval za rekordní sumu 80 milionů liber do Realu Madrid, kde hráče v současnosti trénuje jeden z nejlepších stratégů Jose Mourinho.

„Cristianovi chyběly dva roky do vypršení smlouvy myslím, než od nás odešel. Měli jsme ho šest let a otázka je, jak dlouho si myslíte, že budete mít v týmu takové hráče?“

„Rádi bychom si mysleli, že by tady zůstal věčně. Cristiano ale měl jeden ze svých snů hrát za Real Madrid. Splnil si část svého snu hrát za Manchester United šest let a pak chtěl udělat totéž s Realem Madrid. Pochopil jsem ho. Je to velký profesionál, to mi pomáhá mu věřit, „ uvedl úspěšný manažer Sir Alex na adresu hvězdného Ronalda, který dále uvedl, že se na jeho odchod klub náležitě připravil a snažil se jeho ztrátu nahradit. Nahradit ho měl Nani, který plní očekávání a patří k oporám klubu.


Zdroj : manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!