04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Hargreaves: „Chtěl jsem hrát za United zadarmo“

Nyní již bývalý univerzál Manchesteru United Owen Hargreaves uvedl, že nabídl vedení, že bude hrát klidně zadarmo, než  nakonec připustil, že jeho kariéra protkaná zraněními v týmu Red Devils definitivně skončila.Hargreaves přišel do United v létě roku 2007. Za dobu svého pobytu na Old Trafford však odehrál pouze 39 utkání, ve kterých vstřelil 2 góly. K jeho nejpamátnějším počinům patří gól z přímého kopu proti Arsenalu, jenž přiblížil Rudé ďábly k titulu a byl také součástí vítězného týmu ve finále Ligy mistrů 2008 v Moskvě. Na podzim roku 2008 si však přivodil zranění kolena, musel na operaci a od té doby bojoval s přetrvávajícími zdravotními potížemi. Jeho dlouho očekávaný návrat přišel v minulé sezóně proti Wolverhamptonu. Na hřišti však vydržel Owen pouze několik minut a poté musel s přetrženou kolenní šlachou hrací plochu opustit. Věčný smolař už si poté za United nezahrál a vedení klubu se letos v létě rozhodlo, propustit 30letého hráče ze svých služeb.


Ještě před tím, než se tak stalo, se Hargreaves snažil zoufale udělat všechno možné proto to, aby přesvědčil Sira Alexe Fergusona a ten si jej v týmu ponechal.


„V jednu chvíli jsem vedení nabízel, že nechci v další sezóně dostávat plat za to, že nebudu hrát, jen abych zůstal v týmu,“ řekl Hargreaves pro Daily Mail.


„Ale oni mi na to řekli: ‚To přece nechcete udělat‘ a asi měli pravdu. Nedivím se jim, že mě nechali odejít a naprosto to chápu. Přijde zkrátka chvíle, kdy si musíte říct: ‚Takhle to dál nejde.‘ Věci se musí někam posunout.  A tak to všechno vyústilo tím, že jsem od vedení slyšel: ‚Uvidíme později – ať se Vám daří a hodně štěstí.‘“


Owen cestoval po celém světě, aby vyléčil svá zraněná kolena a některá pěkná videa publikoval na YouTube, a pokoušel se jimi demonstrovat svůj trénink a přípravu na zápasy.


Zde se můžete na tři taková videa podívat:


Video 1Video 2Video 3
Hargreaves dokonce řekl, že k tomu, aby si našel nového zaměstnavatele, používá internet, protože nemá svého agenta. Zjistil, že je to nejjednodušší způsob jak předávat informace do klubů, kteří by o něho mohli mít případný zájem.


„Obrátil jsem se na YouTube, kde to všechno končilo, protože soubory byly moc velké na to, abych je posílal konkrétním lidem a klubům e-mailem. Takže jsem je dal na YouTube, aby se na mě mohli podívat. Vím, že je to tak trochu bláznovství, když lidé zjistili, že jsem dal ty videa na web pro veřejnost, ale mě je to vlastně jedno. Žádný velký problém s tím nemám.“


Videa zdá se částečně splnily svůj účel, protože se o Hargreavese začal zajímat na příklad West Bromwich Albion a Owen věří, že by mohl zůstat i nadále v Anglii a podepsal s tímto týmem smlouvu. To je věc, o kterou nyní stojí, připojit se k nějakému týmu v Anglii a později se vrátit i do reprezentace.


„Chystám se přesvědčit lidi, že jsem ještě neskončil. Vracím se zpět a věřím, že se mohu opět dostat na úroveň, na jaké jsem byl před lety. Moje kolena už jsou zdravá a celkově cítím, že jsem v pořádku. Nedávno jsem si docela vážně poranil rameno a vypadlo, že už se po těch třech letech nemůžu vrátit a lidé si mysleli, že moje kariéra je mrtvá a definitivně pohřbená.  Ale právě teď bych chtěl ukázat, že mohu bez starostí odehrát v sezóně 40 zápasů a věřím, že mohu každý den trénovat. Doufám, že se mohu vrátit i do anglické reprezentace a v příštím roce si v létě zahrát evropský šampionát.“


„Musíte mít přece ambice,“ dodává sebevědomě odhodlaný Hargreaves.


|Po všech jeho zdravotních potížích přišlo i mě logické, že s ním vedení United rozvázalo spolupráci a nechalo jej odejít. Owena jsem měl osobně velice rád a před třemi roky patřil k nejlepším středopolařům na světě. Je veliká škoda, že musel kvůli svým zraněním vynechat nejlepší roky své kariéry. Uvidíme, jestli se mu budou zranění vyhýbat a zda o něm ještě uslyšíme. Podle svých slov chystá velký comeback. Přeju mu tedy hodně štěstí v novém působišti a dávám mu definitivní sbohem.|


Gól proti Arsenalu:


Zdroj: mirrorfootball.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!