24/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Ferguson přestal bojkotovat BBC

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson bude opět poskytovat rozhovory BBC. Zdá se Vám na tato informace jako nezajímavá? Na první pohled to tak může vypadat, ale skutečnost je trochu jiná.

 


Ferguson do dnešního dne rád poskytoval rozhovory jakýmkoliv redaktorům a stanicím. Až na jednu výjimku – stanici BBC. K tomuto kroku přistoupil v roce 2004. Tehdy BBC nařkla syna Sira Alexe Fergusona z toho, že využívá postavení svého staršího slavnějšího otce v jeho pozici úspěšného manažera United, ke své vlastní funkci fotbalového agenta. Takto vylíčil deníku The Intependent celou věc agent Fergusonova syna Jasona.

 

BBC v televizi odvysílala dokumentární film Otec a Syn, ve kterém podle Sira Alexe Fergusona nařkla jeho syna Jasona nesmyslnými prohlášeními a nepravdivými informacemi, když útočila na jeho osobu a zneuctila jej. Od této chvíle se Ferguson zavázal slovy, že už zmíněné zpravodajské stanici nikdy žádný rozhovor osobně neposkytne a svou zásadu pečlivě dodržoval. Rozhovory BBC tedy dávali jeho asistenti Carlos Queiroz a po něm Mike Phelan.

 

Jenže čas plyne a vzpomínky se rozplývají. Počáteční nesnášenlivost manažera Red Devils k BBC byla velká, protože se jej celá věc velmi dotkla. BBC se Fergusonovi opakovaně pokoušela omluvit a stála o jeho další rozhovory. Ten ale pokaždé odmítl a stál si za svým. Ferguson ignoroval BBC dlouhých 7 let a celou situaci se nedařilo vyřešit. Dokonce i přes to, že loni FA nařídila nová pravidla o tom, že manažer je povinen pozápasové rozhovory poskytovat. Za to klub musel platit pokuty, protože Ferguson stále trval na své zásadě.

 

To vše už je však, jak se zdá, nyní pryč. V prohlášení BBC totiž stojí:

 

„Siru Alexovi a BBC se už dávno podařilo vyřešit problémy, které zapříčinily to, že Sir Alex přestal být součástí programu BBC. Vzniklé problémy jsou již předmětem minulosti a tím bylo dosaženo spokojenosti obou stran. Nyní už bude Ferguson opět zodpovídat na dotazy stanici BBC během programu Match of The Day a živě hovořit pro Radio 5 a další zpravodajské složky BBC, jak bylo dohodnuto. Žádný další komentář nebo připomínky k této věci není z naší strany potřeba.“

 

Tato zpráva vyplynula ze setkání Sira Alexe Fergusona a generálního ředitele BBC Marka Thompsona a BBC North režiséra Petera Salmona.

 


Zdroj: menmedia.co.uk, manud.com, mirrorfootball.co.uk, bbc.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!