01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Smalling je nadšený potenciálem mladíků

Talentovaný obránce United přiznává své velké nadšení z mladých Rudých ďáblů a jejich nekonečného potenciálu, který naplno ukazují v Premier League.21letý Smalling, jenž přišel do United minulé léto z Fulhamu, nastupuje v současné době  na pravém kraji výrazně omlazené obrany United a na svém postu si hru na 100% užívá. Svým dílem v defenzivě přispěl k vítězství svého týmu nad West Bromwich a Tottenhamem a United tak vykročili za obhajobou titulu tím nejlepším možným způsobem.


Průměrný věk hráčů, kteří se objevili v základní sestavě v pondělním utkání 2. kola Premier League proti Spurs, byl 23,1 let. Sir Alex Ferguson dal důvěru třeba Davidu de Geovi, Philu Jonesovi, Tomu Cleverleymu nebo Danny Welbeckovi a všichni se mu odvděčili měrou vrchovatou, když se ve svém debutovém utkání nové sezóny před diváky Old Trafford ukázali ve skvělém světle.


V historii United podobná revoluce mladíků neproběhla poprvé, ale i přes to je to v dnešním fotbale věc prakticky nevídaná. Smalling doufá, že příliv mladíků do prvního týmu Red Devils bude na konci roku sklízet své ovoce.


„Je vzrušující mít v týmu takové množství potenciálu. Něčeho podobného jsme zatím nedosáhli a všichni se těšíme na to, jak budeme v naší misi dále pokračovat. Vypadá to na skvělou budoucnost a já jsem neskutečně šťastný, že mohu být toho všeho součástí,“ řekl nadšený Smalling.


„Jestli-že nám bude manažer dávat podobné příležitosti i nadále, doufejme, že se nám bude dařit stejně dobře jako proti Spurs. Na tvářích každého z nás můžete pozorovat neustálý usměv, protože si to všechno užíváme, ať už během tréninků nebo v samotných zápasech. Manažer nám říká, abychom se na hru plně soustředili, ale zároveň mluví také o tom, abychom si ji vychutnali a užili. Pokud si fotbal neužíváte, nemáte tady vlastně co dělat,“ pokračuje Smalling plný pozitivní energie.


Rudí ďáblové se proti Kohoutům museli obejít bez zraněných Ria Ferdinanda a Nemanji Vidiče a mezi třemi tyčemi se znovu objevil mladý de Gea. Nejstaršími hráči na hřišti tak byli od prvních minut 30letý kapitán Patrice Evra a 25letý Wayne Rooney. Smalling připouští, že nyní mají mladší hráči spoustu možností, jak od starších kolegů něco přiučit.


„Když fanoušci vidí, že nám náš manažer dává šanci hrát, dobře vědí, co dělá a stojí za námi. Hodně kluků, je ještě ve středním věku. Ale stejně jako pro mě, když jsem přišel i pro ostatní jsou to starší a zkušenější hráči, díky kterým se můžeme zlepšovat. Když se podíváte na hráče, jako je Wayne, který je sice ještě mladý, ale v našem kádru patří vlastně ke zkušeným hráčům. Mladíci se snaží učit od takových hráčů a získávat od nich cenné rady a zkušenosti,“ dodal a zároveň zakončil rozhovor talentovaný obránce Chris Smalling.


 

Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!