02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Ferguson sympatizuje s Redknappem

Manažer Rudých ďáblů uvedl, že plně soucítí s koučem Tottenhamu Hotspur Harry Redknappem ohledně situace kolem Luky Modriče. Zároveň řekl několik slov ke svému omlazenému kádru.


Redknapp má zájem na tom, aby chorvatský playmaker zůstal na White Hart Lane i přes to, že o něho vážně stojí londýnská Chelsea. O prodeji Modriče však rozhoduje především ředitel klubu Daniel Levy, jenž má v ohledně této záležitosti hlavní slovo. Levy dal opakovaně najevo, že Modrič není na prodej za žádnou cenu a ze stolu smetl už dvě konkrétní nabídky od Blues. Zatím tedy jeho slib trvá a Modrič zůstává v týmu Kohoutů.


Nicméně skutečnost, že Modrič  nehrál kvůli poraněným tříslům proti Hearts v Evropské lize, opět rozvířilo debaty o tom, že by nakonec mohl klub opustit, protože má stále šanci, hrát, pro něj jistě prestižnější, Ligu mistrů. V médiích se vynořila řada spekulací a v bulváru se každý den píše o tom, že by Modrič mohl Tottenham nakonec přece jen opustit a zamířit do Chelsea.


Tento článek se v žádném případě netýká příchodu Modriče do United, ale spíše spekulací o jeho odchodu do Chelsea. Hlavním smyslem příspěvku je však, především to, co si o celé věci myslí Sir Alex Ferguson, který se k celé situaci ohledně chorvatského záložníka vyjádřil těmito slovy:


„Tottenham se zavázal slovy, že Modriče nebude prodávat. To ostatně již několikrát řekl i jejich šéf Daniel Levy, ale stále je tu ta nutkává myšlenka. Co když přijde opravdu lukrativní nabídka, která zboří veškerá přesvědčení a přiměje vedení o prodeji Modriče přemýšlet. A právě to je pro Harryho velmi složité, protože do hlavy Daniela Levyho nevidí a neumí číst jeho myšlenky.“


„Vím také, že Harry by rád přivedl ještě alespoň dva hráče a posilnil tak svůj kádr. O tom není pochyb, protože jeho mužstvo, se kterým toho v posledních dvou sezónách hodně dokázal a geniálně ho poskládal, potřebuje být ještě silnější. Kdyby však přišel o Modriče, bylo by to pro něho těžké. Harry si nemůže být vůbec jistý tím, co se bude dít. Mohlo by k tomu dojít ještě před uzavřením letního přestupového okna. Navíc doufá v to, že se mu ještě dva nebo tři hráče podaří přivést.“


„Poslouchal jsem ho v rádiu. Říkal, že by rád koupil ještě čtyři hráče. Nad tím teď přemýšlí. Jinými slovy, chce dosáhnout s týmem větší konkurenceschopnosti ve všech soutěžích, které Spurs hrají a zároveň bojovat v Premier League. Tím se zvýší jeho šance a možnosti na úspěch a o to mu jde.


Ferguson v této záležitosti vsadil na mladé pušky. Jeho tým je jedním z nejmladších za jeho působení na Old Trafford. V pondělí se o tom budeme moci přesvědčit. V sestavě se opět objeví především mladíci. Na ně zatím dopadají z úst manažera pouze slova chvály:


„Vždy jsme věděli, že máme v týmu hráče, kteří u nás ukončí svou kariéru. V tomto záměru hodláme i nadále pokračovat. Chceme si vychovat hráče na dalších několik let. I přes to, že víte, co přijde, tomu nemůžete nijak zabránit. Nic s tím neuděláte. Čas nikdo z nás zastavit neumí a věk hráčům zkrátka přibývá.“


„Ovšem i přes to, že jsme nahradili hráče, kteří odešli, stále máme v týmu hráče, kterým je kolem 30 let, což je dost zkušeností. V určitém okamžiku, kdy mladí hráči ukážou, co v nich je, dávají celé věci nový rozměr. V tomto roce je čeká velká výzva. V současné době je to velmi mladý tým. Každý je plný energie a každý má skvělé schopnosti a já si užívám si, když je sleduji v akci,“ řekl Ferguson na adresu svých svěřenců.Zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!