25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Nezaradené

Rio k mladíkům

Rio Ferdinand tvrdí, že mladí hráči United musí dostat rutinu ve vyhrávání důležitých zápasů, aby vytvořili silnou generaci.


Bývalý kapitán anglické reprezentace byl v prvním zápase sezóny WBA vystřídán, kvůli zranění stehenního svalu. Jeho parťák ve stoperské dvojici, Nemanja Vidič musel také střídat kvůli zranění, toho však potrápilo lýtko. Manažer United, Sir Alex Ferguson, tedy bude muset řešit problém na pozici stopera, když mu vypadli oba hráči ze základní sestavy. Naštěstí se může spolehnout na talentované trio Jonny Evans, Chris Smalling a Phil Jones. V zápase s West Bromem hrálo sedm hráčů z nové generace a právě Rio Ferdinand bude tím, kdo svým mladším kolegům s fotbalový rozvojem pomůže.


„Ti kluci, kteří k nám přišli v poslední době, musí poznat, jak chutná úspěch, musí to pocítit a stát se součástí týmu, který vítězí. Myslím si, že letos nejednou prožijí velké vítězství.“, řekl stoper United, který v poslední době trpí častými zraněními. Rio vyhrál ligový titul v roce 2003, hned po přestupu z Leeds United a to mu velmi pomohlo ke stabilizaci výkonů a k získání té známé Fergusonovské vítězné mentality. Další tři sezóny sice United drželi půst, co se týče vyhrávání ligových titulů, ale to si vynahradili, když se od roku 2007 třikrát účastnili finále Ligy Mistrů a čtyřikrát vyhráli ligový titul. Velká opora zadních řad svěřenců Alexe Fergusona, věří, že to bude v budoucnu vnímáno jako zlatá éra.


„Možná se lidé jednou podívají zpátky do minulosti a řeknou si, že jsme toho opravdu dokázali hodně. Je to rozhodně jedno z nejúspěšnějších období v historii klubu. Je naprosto úžasné, když jste toho všeho součástí, protože vzpomínky na to, co jsem tady prožil jsou skvělé. První sezónu, co jsem tady strávil, jsme vyhráli ligový titul, ale poté jsme 3 roky ligu nevyhráli. Určitě by si nikdo nepřál být v té době v naší šatně, když jsme zrovna prohrávali, vypadalo to tam jak v márnici. Je to depresivní, nemáte chuť se jít někam bavit, nebo třeba nakupovat, cítíte se trapně. Jestli chcete být úspěšní, musíte si tyto momenty pamatovat a věřit, že už nikdy nepříjdou.“, zakončil Ferdinand.


zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!